۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۳
کد خبر 83300912
۰ نفر
موشك های یمنی نظامیان سعودی را هدف قرار دادند

تهران- ایرنا- محل تجمع نیروهای متجاوز سعودی پنج شنبه شب در جنوب غرب عربستان هدف چهار فروند موشك ارتش و كمیته های مردمی یمنی قرار گرفت.

به گزارش شبكه تلویزیونی المسیره یمن، این موشك ها از نوع زلزال 1 ساخت یمن بوده است كه نیروهای متجاوز سعودی و نیروهای وابسته به «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی یمن را در منطقه «الربوعة» در عسیر عربستان هدف قرار داده است.
این منبع یمنی به تلفات نیروهای سعودی و منصورهادی هیچ اشاره ای نكرده است.
در همین راستا، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن دوشنبه گذشته اعلام كرد كه در حمله موشكی ارتش این كشور به جنوب عربستان 9 افسر سعودی و 45 تن از نیروهای وابسته به ائتلاف عربی كشته شدند.
حمله نظامی سعودی به یمن در چهار سال گذشته نه تنها موجب از بین رفتن انقلاب نوپای مردمی یمن نشده، بلكه این جنگ خسارت های جانی و مالی زیادی را برای دو عضو فعال ائتلاف یعنی عربستان و امارات در برداشته است، به گونه ای كه كارشناسان بر این باورند در خوشبینانه ترین حالت، هر روز جنگ برای دولت ریاض 200 میلیون دلار هزینه دارد.
عربستان و امارات با تشكیل یك ائتلاف خودخوانده و با چراغ سبز آمریكا چهار سال پیش حملات همه جانبه خود به یمن را آغاز كرد.
بر اساس گزارش برنامه عمران ملل متحد، شمار جانباختگان جنگ یمن تاكنون به حدود 250 هزار نفر رسیده است.
این جانباختگان، علاوه بر افرادی كه در نتیجه خشونت ها كشته شده اند، كسانی را شامل می شود كه در نتیجه كمبود مراقبت های بهداشتی و كمبود آب، جان خود را از دست داده اند.
شبس**9363**1917