فرماندار آستارا: اعتبارات عمراني صرف هزينه هاي جاري نشود

آستارا-ايرنا- فرماندار آستارا گفت: مديران دستگاه هاي اجرايي اين شهرستان اعتبارات عمراني را صرف هزينه هاي جاري نكنند و تكميل طرح هاي نيمه تمام بايد در اولويت قرار بگيرد.

به گزارش خبرنگار ايرنا حسن رستم زاد روز پنجشنبه در جلسه هماهنگي بزرگداشت سوم خرداد در جمع مديران دستگاه هاي اجرايي در فرمانداري آستارا افزود: مديران در زمينه اجراي برنامه هاي فرهنگي و طرح هاي عمراني جديت داشته باشند و اعتبارات مصوب توسط مديران پيگيري و در حوزه هاي مربوطه هزينه شود.
وي اضافه كرد: در زمان فعلي كمك به سيل زدگان استان هاي مختلف كشور در اولويت است و از ظرفيت خيران در اين راستا بايد استفاده شود.
وي بيان كرد: دشمنان از فرصت ها به خصوص از طريق جنگ اقتصادي براي ضربه زدن به نظام اسلامي ايران استفاده مي كنند و بايد صيانت از آرمان هاي انقلاب سرلوحه امور قرار بگيرد.
فرماندار آستارا گفت: بزرگداشت سوم خرداد مي تواند در جهت ترويج فرهنگ ايثار و شهادت و ايستادگي در برابر ظلم و ستم و تقويت آرمان هاي انقلاب و اهداف و ارزش هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي تاثير گذار باشد.
رستم زاد با گراميداشت خاطره رشادت هاي رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس تاكيد كرد: بايد اهداف و آرمان هاي انقلاب اسلامي به نسل هايي كه دوران دفاع مقدس را نديده اند، منتقل شود تا پايه هاي فكري و فرهنگي اين نوع حماسه ها در فرهنگ جامعه ما و بين جوانان تحكيم يابد.
وي ادامه داد: انتظار مي رود دستگاه هاي فرهنگي نيز در راستاي گسترش فرهنگ مقاومت و روحيه ايستادگي و ايثار همپاي مردم و به خصوص جوانان گام بردارند.
سامان ساسانيان معاون سياسي و اجتماعي فرماندار آستارا هم گفت: آئين گراميداشت سالروز فتح خرمشهر در روز سوم خرداد در يكي از مساجد شهر برگزار خواهد شد و برپايي نمايشگاه و يادواره هاي شهدا نيز از جمله برنامه هاي پيش بيني شده در آن روز است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد.
7105 / 2007