نماينده مجلس: اجراي طرح بارانداز راه آهن آستارا ادامه يابد

آستارا-ايرنا- نماينده مردم آستارا در مجلس شوراي اسلامي گفت: اجراي طرح بارانداز راه آهن اين شهرستان متوقف شده كه اميدواريم با پيگيري سازمان هاي متولي ، نسبت به ادامه اجراي آن اقدام شود.

به گزارش خبرنگار ايرنا ولي داداشي روز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران آستارا در دفتر خود افزود: جمهوري آذربايجان 60 ميليون دلار براي تكميل بارانداز راه آهن آستارا سرمايه گذاري مي كند و تاييد اسناد اين طرح توسط سازمان هاي متولي ايران به تعويق افتاده است.
وي بيان كرد: با تاييد اسناد مربوط به طرح، روند اجراي آن از سرگرفته خواهد شد و در حال حاضر از 20 درصد ظرفيت بارانداز راه آهن آستارا استفاده مي شود و با تكميل آن يك هزار نفر در آنجا شاغل خواهند شد.
داداشي ادامه داد: روز 14 ارديبهشت وزير اقتصاد ايران و تعدادي از مسئولان دستگاه هاي متولي در تهران، مشكلات مربوط به طرح بارانداز راه آهن آستارا را در قالب جلسه اي پيگيري خواهند كرد.
وي خاطرنشان كرد: طرح هاي گردشگري در تالاب استيل آستارا بايد بر اساس ارزيابي هاي زيست محيطي انجام شود زيرا اين تالاب، زيستگاه پرندگان مهاجر است و نبايد به سرنوشت تالاب مركز شهر آستارا دچار شود.
داداشي گفت: بخشي از رودخانه مرزي آستارا چاي لايروبي شده و براي تكميل طرح ديواره سازي اين رودخانه به منظور جلوگيري از طغيان آن، 200 ميليارد ريال اعتبار اختصاص يافته است.
وي ميزان تخلفات مالي در مسكن مهر آستارا را 150 ميليارد ريال عنوان كرد و افزود: از دستگاه قضايي انتظار داريم با متخلفان مسكن مهر برخورد جدي كند زيرا در اين طرح، حق و حقوق برخي از شهروندان ضايع شده است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد.
7105 / 2007