شهروندان از مصرف قارچ هاي سمي و خودرو خودداري كنند

ياسوج- ايرنا- معاون فني مركز بهداشت كهگيلويه بوير احمد با هشدار در زمينه عواقب مصرف قارچ‌هاي سمي، گفت: شهروندان از مصرف قارچ هاي وحشي كه فصل رويش آنها شروع شده است و بيشتر سمي هستند، به طور جد خودداري كنند.

نصراله كرمي روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: مردم از مصرف قارچ هاي خودرو يا فله اي خودداري كرده و از قارچ داراي بسته بندي مشخص و داراي مجوز بهداشتي استفاده كنند.
وي افزود: مصرف قارچ ها توسط پرندگان و ساير جانوران اهلي و وحشي نشان دهنده غير سمي بودن آن براي انسان نيست.
كرمي بيان كرد: همچنين تغيير رنگ قاشق نقره اي در اثر تماس با قارج، وجود حشرات در اطراف قارچ محل رويش معيار علمي و صحيحي براي تشخيص عدم سميت قارچ در همه موارد نيست.
وي عنوان كرد: معيار تشخيص دقيق بر اساس ظاهر وجود ندارد و تشخيص قارچ سمي از غير سمي براي اغلب افراد دشوار و ناممكن است.
معاون فني مركز بهداشت كهگيلويه و بويراحمد تصريح كرد: برخي از سموم موجود در قارچ ها مقاوم به گرما بوده و فرآيند آماده سازي غذا مانند كباب كردن، آب پز كردن، سرخ كردن و بخارپز كردن قادر به تخريب كامل مواد سمي موجود در قارچ نيست.
وي به مهمترين علائم مسموميت گوارشي ناشي از مصرف قارچ هاي سمي اشاره كرد و گفت: در اين صورت تهوع، استفراغ، سرگيجه، دل درد، كاهش هوشياري، ضعف عضلاني و تشنج منجر به نارسايي كليوي و در نهايت مرگ اغما براي فرد روي خواهد داد.
كرمي ادامه داد: بروز علائم گوارشي در بين ۵ تا ۱۲ ساعت پس از مصرف، بلافاصله پس از خوردن ظاهر مي شود به ياد داشته باشيد در صورت مشاهده هر يك از علايم ذكر شده فورا به نزديك ترين مركز درماني مراجعه كنيد.
معاون فني مركز بهداشت كهگيلويه بوير احمد بيان كرد: اكثر قارچ هايي كه رنگ قهوه اي دارند و زير چتر شان سفيد بوده سمي هستند و اگر قارچ هاي وحشي را نمي شناسيد هرگز به آنها دست نزنيد و آنها را مصرف نكنيد و قارچ هاي خوراكي بسته‌بندي‌شده مطمئن با نظارت و استاندارد در مغازه‌ها و سوپرماركت ها به فروش مي رسند، استفاده شود.
در سال 97 تعداد مسموم شدگان مصرف كننده قارچ سمي در كهگيلويه و بويراحمد به 11 نفر رسيد.
قارچ ها انواع مختلفي دارد كه بعضي از آنها خوراكي و برخي ديگر سمي است اما به گفته كارشناسان تشخيص آنها از روي ظاهر امكانپذير نيست.
9868/1662