معاون وزارت ورزش و جوانان: ورزش نیازمند مطالعات پژوهشی است

اردبیل- ایرنا- معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: حوزه ورزش نیازمند مطالعات پژوهشی و تحقیقاتی است و باید مراودات علمی در این زمینه با مراكز دانشگاهی افزایش یابد.

به گزارش ایرنا، سیدعبدالحمید احمدی روز پنجشنبه در آیین آغاز بكار همایش بین المللی تازه های پژوهشی در علوم ورزش در اردبیل افزود: همایش یافته های پژوهشی فرصتی برای انتقال تجربه و بازخوانی دستاوردهای علمی و پژوهشی است.
وی اظهار داشت: ظرفیت علمی و پژوهشی مراكز علمی و محققان باید در خدمت دستگاه های اجرایی قرار گیرد، چرا كه هر فعالیت عملی و كاربردی نیازمند پشتوانه پژوهشی و مطالعاتی است.
وی یكی از چالش های حوزه پژوهش را كم بودن ارتباط و تعامل حوزه های تحقیقاتی و اجرایی دانست و بیان كرد: در حوزه پژوهشی مطالعات خوبی انجام می شود اما آن طور كه باید در حوزه عمل از این یافته ها استفاده نمی شود.
وی خواستار پیوند علم با حوزه اجرایی ورزش شد و اضافه كرد: برای اینكه ورزش از پشتوانه علمی لازم برخوردار شود باید از ظرفیت پژوهش در ورزش برای دانش افزایی ورزشكاران استفاده كرد.
احمدی توسعه ورزش همگانی را یكی از اولویت های وزارت ورزش و جوانان عنوان كرد و ادامه داد: بر اساس آمارهای اعلام شده وضعیت جامعه از لحاظ سلامت امروز زیاد خوب نیست.
وی سلامت مردم و جامعه را بسیار مهم ارزیابی كرد و گفت: باید از همه ظرفیت ها و امكانات موجود در كشور برای توسعه ورزش همگانی استفاده كرد و مسئولان همه بخش ها با احساس مسئولیت از توسعه ورزش همگانی حمایت كنند.
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان افزود: توسعه ورزش همگانی باعث شناسایی استعدادها خواهد شد و بدون شك قهرمانان نام آور زیادی تحویل جامعه ورزشی خواهد داد.
وی با بیان اینكه در سال های اخیر اقدامات خوبی در زمینه توسعه ورزش همگانی صورت گرفته است، اظهار داشت: تدوین برنامه ملی فعالیت بدنی یكی از این اقدامات است كه با مشاركت و همكاری دستگاه های اجرایی مختلف از جمله وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكی تدوین شده است.
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت:حذف فعالیت بدنی از زندگی مردم كار درستی نیست چرا كه فعالیت بدنی باعث آمادگی جسمانی و روحی مردم شده و در ایجاد جامعه با نشاط، شاد، مفرح و شاداب نقش بسزایی دارد.
اولین همایش بین المللی و سومین همایش ملی تازه های پژوهشی در علوم ورزش با حضور اساتید، صاحبنظران و كارشناسان از امروز در اردبیل آغاز و به مدت 2 روز ادامه خواهد خواهد داشت.
6130/ 1257