داور مياندوآبي هفته 28 ليگ برتر فوتبال را قضاوت مي كند

مهاباد - ايرنا - رييس اداره ورزش و جوانان مياندوآب گفت: «محمدباقر پورباقر» داور شايسته فوتبال از اين شهرستان در هفته بيست و هشتم ليگ برتر فوتبال كشور رقابت بين تيم هاي پيكان تهران و فولاد خوزستان را به عنوان داور وسط قضاوت مي‌كند.

امير رضاپور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: اين براي نخستين بار است كه يك داور مياندوآبي در ليگ برتر فوتبال به عنوان داور وسط قضاوت مي كند.
وي افزود: «پورباقر» تا سال گذشته در ليگ دسته يك حضور داشت اما با گذراندن مراحل لازم، جواز قضاوت در ليگ برتر فوتبال را دريافت كرد كه تاكنون به عنوان كمك داور اضافي به قضاوت مي پرداخت.
رضا پور گفت: «حميدرضا كنعاني» ديگر داور شايسته از اين شهرستان نيز مدت 9 سال است كه در رقابت هاي ليگ برتر فوتبال كشور قضاوت مي كند و از افتخار هاي بزرگ داوري فوتبال آذربايجان غربي و مياندوآب به شمار مي رود.
وي افزود: 2 داور مياندوآبي ديگر نيز به نام هاي «دادعلي پورباقر» و «وحيد خاور» هم اكنون در رقابت هاي فوتسال ليگ دسته يك كشور حضور دارند و در اين رقابت ها قضاوت مي كنند.
به گزارش ايرنا، مياندوآب داراي 10 تيم فوتبال در دسته يك، 10 تيم در دسته 2 شهرستاني، 2 تيم در مسابقات استاني و 15 تيم فوتسال است و 20 داور از اين شهرستان در امر قضاوت فوتسال و فوتبال در رقابت هاي استاني و كشوري فعاليت دارند.
همچنين تيم فوتبال مهردانش مياندوآب سال گذشته توانست با كسب مقام اول مسابقات قهرماني اميدهاي آذربايجان غربي جواز حضور در مسابقه هاي فوتبال اميدهاي كشور راكسب كند.
9871/3020