شهر ملي منبت در ارمنستان نمايشگاه تخصصي داير مي كند

همدان- ايرنا- رييس هيات مديره بازار مبل ملاير گفت: فعالان صنعت مبلمان منبت ملاير خرداد امسال به مدت 10 روز نمايشگاه تخصصي مبل و منبت در كشور ارمنستان برگزار مي كنند.

يدالله كريمي روز پنجشنبه در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: به دنبال بازديد از ظرفيت هاي اين كشور مقرر شد اين نمايشگاه با همكاري و حضور فعالان صنعت مبل و منبت ملاير در ارمنستان برپا شود.
وي با بيان اينكه اين نمايشگاه دستاوردهاي خوبي را براي شهر ملي منبت به دنبال دارد افزود: به طور قطع برگزاري اين نمايشگاه تخصصي و ورود به بازار كشور ارمنستان، سكوي پرتاب صنعت مبل و منبت براي ورود به بازارهاي جهاني است.
رييس هيات مديره بازار مبل ملاير بيان كرد: در صورت فعاليت و فروش خوب توليدات مبل و منبت در اين كشور، مي توان ارزآوري خوبي را براي كشور به ارمغان آورد.
كريمي گفت: براي برگزاري هر چه بهتر اين نمايشگاه قرار است در روزهاي آتي هياتي به كشور ارمنستان اعزام شود تا روند برگزاري نمايشگاه، انجام تبليغات مورد نياز، تعيين فضاي نمايشگاه، محل اسكان و ساير موارد مورد بررسي قرار گيرد.
وي يادآور شد: در اين راستا سال گذشته در سفر به ارمنستان با مسئولان اين كشور ديدار و گفت و گوهايي داشتيم كه از حضور فعالان صنعت مبل و منبت ملاير استقبال كردند.
رييس هيات مديره بازار مبل ملاير ادامه داد: طبق بازديدهاي به عمل آمده از اين كشور، قيمت مبلمان با شهر ملي منبت متفاوت است كه مي تواند در فروش خوب مبلمان منبت ملاير تاثيرگذار باشد.
كريمي با تاكيد بر اينكه ورود به بازار فروش ارمنستان مي تواند دروازه اي براي ورود به بازارهاي بين المللي، اتحاديه اروپا و اوراسيا باشد بيان كرد: ارمنستان با بسياري از كشورهاي دنيا مبادلات تجاري و مالي دارد.
وي تاكيد كرد: در اين راستا و براي ورود به بازارهاي جهاني، فعالان صنعت مبل و منبت ملاير بايد ريسك پذير باشند و افق ديد خود را به حضور در بازارهاي جهاني افزايش دهند.
كريمي گفت: به طور قطع با وجود زمينه مناسب در كشور ارمنستان از نظر سياسي، اقتصادي و نزديك بودن فرهنگ، آداب و رسوم آنان با كشور ما، مي تواند آينده خوبي را براي صنعت مبل و منبت ملاير رقم بزند.
وي با اشاره به تحريم هاي آمريكا و چگونگي برگشت پول به توليدكنندگان اين صنعت اظهار داشت: با رايزني هاي انجام شده يكي از بانك هاي ايراني در كشور ارمنستان متعهد مي شود كه به طور كامل مبلغ پرداختي مشتريان را به فروشندگان پرداخت كند كه شامل خريدهاي اقساطي نيز مي شود.
رييس هيات مديره بازار مبل ملاير در عين حال توجه به نوع و كيفيت توليدات مبلمان منبت براي ارايه در نمايشگاه تخصصي ارمنستان را مورد تاكيد فعالان اين صنعت قرار داد.
كريمي ادامه داد: بايد توليدات با كيفيت و طرح ها و مدل هاي متنوع براي حضور در بازارهاي جهاني و اروپايي و حتي كشور روسيه كه بزرگترين خريدار مبلمان استيل است، ارايه دهيم كه ارمنستان شروع خوبي براي اين امر است.
وي گفت: پس از بررسي موارد در كشور ارمنستان توسط هيات اعزامي، نتيجه آن در اختيار متقاضيان قرار مي گيرد تا با شرايط بهتر و محصولات با كيفيت در اين نمايشگاه تخصصي شركت كنند.
كريمي ادامه داد: امسال جشنواره ملي مبل و منبت متفاوت تر از سال هاي قبل است و اقدامات خوبي براي تبليغات گسترده و توسعه اين صنعت در بازارهاي داخلي و خارجي صورت گرفته است.
به گزارش ايرنا، شهرستان ملاير بيش از 70 درصد از توليدات مبلمان منبت كشور را به خود اختصاص داده است.
ارديبهشت ماه سال 96 ملاير به عنوان شهر ملي مبل و منبت كشور به ثبت رسيد.
7528/2087