افتتاح هفتاد و سومين مدرسه مشاركتي پويش ايران من در گنبد

گنبدكاووس - ايرنا - هفتاد و سومين مدرسه مشاركتي'پويش ايران من' كه گروهي از كارآفرينان و فعالان اقتصادي كشور آنرا راه اندازي كرده اند، در روستاي 'آق بند' از توابع بخش مرزي و محروم داشلي برون گنبدكاووس افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، در مراسم افتتاح اين مدرسه مشاركتي كه چهارشنبه در روستاي آق بند گنبدكاووس برگزار شد، مدير پويش ايران من گفت: اين پويش در مرحله نخست و با هماهنگي سازمان نوسازي، توسعه و تجهز مدارس كشور، ساخت 100 باب مدرسه را در دستور كار قرار داده است.
پدرام سلطاني با بيان اينكه اين مدارس به صورت مشاركتي با سازمان نوسازي مدارس، توسط كارآفرينان و فعالان اقتصادي در 19 استان محروم و مرزي احداث مي شود، افزود: تاكنون 73 مدرسه از 100 مدرسه وعده داده شده به بهره داري رسيده است.
وي اضافه كرد: بقيه مدارس درحال ساخت نيز تا پايان تابستان امسال تكميل و به سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور تحويل مي شود.
سلطاني گفت: نگاه اين پويش در احداث مدارس مشاركتي، توسعه آموزشي و فرهنگي به عنوان زيرساخت مهم توسعه اقتصادي كشور است.
مدير پويش ايران من ادامه داد: تمامي مدارسي كه توسط كارآفرينان و فعالان اقتصادي احداث مي شوند به نام اين پويش نامگذاري مي شود تا فارغ از نگاه قومي و مذهبي، علاقه به ايران را بيش از پيش در نسل آينده اين سرزمين تقويت كند.
به گزارش ايرنا، مديرعامل موسسه 'مهر گيتي' نيز در اين مراسم گفت كه اين موسسه هم با كمك افزون بر يك هزار نفر از نيكوكاران عضو، برنامه احداث يكهزار واحد آموزشي مشاركتي را در مناطق محروم كشور در دستور كار قرار داده است.
زهرا گيتي نژاد افزود: اين موسسه تاكنون 310 واحد آموزشي احداث يا درحال ساخت دارد كه پنج واحد آموزشي آن در استان گلستان ساخته مي شود.
وي اضافه كرد: هدف از ساخت اين مدارس كمك به عدالت آموزشي در همه مناطق كشور و بهره مندي همه دانش آموزان از فضاي آموزشي مناسب است زيرا وجود فضاي آموزشي مناسب هم به دانش آموز در يادگيري دروس و هم در معلم براي خلاقيت و نوآوري در تدريس كمك مي كند.
به گزارش ايرنا، مدير آموزش و پرورش گنبدكاووس نيز دراين مراسم گفت: مدرسه 6 كلاسه روستاي آق بند كه توسط پويش ايران من ساخته شده، داراي 6 كلاس درس و زيربناي 487 متر مربع است.
كمال الدين نظرنژاد افزود: براي ساخت اين واحد آموزشي كه 176 دانش آموز دختر و پسر مقطع ابتدايي دارد، 10 ميليارد و 400 ميليون ريال هزينه شده كه دو ميليارد و 500 ميليون ريال آن توسط پويش ايران من و بقيه آن از محل اعتبارات نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور تامين شده است.
وي گفت: اين پويش يك واحد آموزشي سه كلاسه نيز در روستاي 'ايشانلر' گنبدكاووس با زيربناي 264 مترمربع و هزينه 6 ميليارد ريال احداث كرد.
نظرنژاد اضافه كرد: از هزينه عمليات اجرايي اين واحد آموزشي مبلغ يك ميليارد و 500 ميليون ريال توسط پويش ايران من و مبلغ چهار ميليارد و 500 ميليون ريال از محل اعتبارات سازمان نوسازي تامين شده است.
به گزارش ايرنا، دو واحد آموزشي ديگر پويش ايران من در شهرهاي كلاله و آق قلا احداث شده كه در چند روز آينده به بهره برداري مي رسد.
/3039/3091