۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۵۵
کد خبر: 83299904
۰ نفر
شماره جديد «خط حزب‌الله» منتشر شد

تهران - ايرنا - يكصد ‌و ‌هشتاد‌ و دومين شماره‌ نشريه‌ خط حزب‌الله با عنوان «10 نكته از كلاس آقاي خامنه‌اي» منتشر شد.

به گزارش چهارشنبه شب ايرنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمي خامنه اي، ماه مبارك رمضان سال 43 شمسي، اولين كلاس تفسير قرآن رهبر انقلاب در مشهد كه به 'جلسات پائين خيابان' معروف بود، برگزار شد.
از آن سال ها كه آيت‌الله خامنه‌اي طلبه‌اي 25ساله بود تا به امروز كه در قامت رهبري جامعه در حال ايفاي نقش است، گرچه مكان آن كلاس‌ها از مساجدي چون مسجد امام حسن(ع) و مسجد كرامت در مشهد به 'حسينيه‌ي امام خميني(ره)' در تهران تغيير كرده است، اما خط فكري و مباني انديشه‌اي رهبر انقلاب در همه‌ اين كلاس‌ها (كه حالا در دوران رهبري تبديل شده است به ديدارهاي متعدد با طيف‌هاي مختلف مردمي در سال) همان است كه پيش از اين بوده است.
اگرچه احصاي همه‌ محورهاي مورد اشاره‌ي رهبر انقلاب در اين حجم محدود صفحات امكان‌پذير نيست، اما نشريه‌ خط حزب‌الله به‌مناسبت روز معلم، صرفا تعدادي از درس‌هاي فراوان و بي‌شمار اين معلم و رهبر انقلاب اسلامي خطاب به جوانان مؤمن و انقلابي را مرور كرده است.
همواره بعد از پيروزي انقلاب اسلامي اين روحيه‌ي انقلابي بوده است كه در تمامي زمينه‌ها باعث پيشرفت جمهوري اسلامي شده است و طبعا دشمن از اين موضوع راضي نيست و به دنبال برهم زدن قدرت و پيشرفت جمهوري اسلامي است. از اين زاويه، بيانات امروز رهبر انقلاب در ديدار معلمان و فرهنگيان مبني بر حفظ «روحيه‌ي انقلابي»، در حقيقت تذكر مجددي بود بر اهميت و ضرورت اين مسأله. خط حزب الله در سخن هفته‌ي خود به چرايي اين تذكر مهم رهبر انقلاب پرداخته است.
* ساير بخش‌هاي نشريه كه خواندن آنها توصيه مي‌شود نيز به شرح زير است:
مردم مراقب باشند بخاطر اختلاف‌نظرهاي كوچك، مقابل هم قرار نگيرند / برش ديدار
اول معلم خلقت، خود خدا است / كلام امام
علت مبارك بودن ماه رمضان / تفسير قرآن
خليج فارس فقط يك مسأله ملي نيست / روايت تاريخي
جوان بايستي در همه ميدان‌ها حضور داشته باشد، منتها با انضباط / حزب الله اين است
نگذاريد حضور زنان فعّال در جبهه‌ انقلاب كمرنگ شود / خانواده ايراني
خصوصيتي كه فقط در انقلاب اسلامي است / عكس نوشت
طبق رسم هفتگي خط حزب‌الله، شماره‌ 182 اين هفته‌نامه‌ نيز به روح مطهر طلبه شهيد مصطفي قاسمي تقديم مي‌شود.
شبد**1953**1379

سرخط اخبار سیاست