رودخانه هاي گيلان براي جلوگيري از وقوع سيل لايروبي شوند

آستارا - ايرنا - مديركل ستاد مديريت بحران استانداري گيلان گفت: لايروبي برخي از رودخانه هاي استان براي جلوگيري از وقوع سيل و خطرات احتمالي ناشي از آن ضروري است و اين امر بايد مورد توجه مديران دستگاه هاي متولي قرار بگيرد.

به گزارش خبرنگار ايرنا رضا اسلامي روز چهارشنبه در جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران آستارا در فرمانداري اين شهرستان افزود: صيانت از حريم رودخانه ها و جلوگيري از ساخت و سازهاي غيرمجاز ضروري است و در اين راستا نبايد كوتاهي صورت بگيرد زيرا طغيان رودخانه ها مي تواند خطرات زيادي را به همراه داشته باشد.
وي اضافه كرد: حفاظت از حريم ساحل و نگهداري از طبيعت بكر استان گيلان وظيفه همگاني است و برخورد قانوني با متجاوزان حريم طبيعت بايد مورد توجه دستگاه هاي متولي باشد.
وي بيان كرد: بافت‌هاي مسكوني فرسوده يكي از مسائل مورد توجه مديريت بحران است و در اين راستا بايد اجراي طرح بازآفريني شهري مدنظر باشد.
فرماندار آستارا هم گفت: ميانگين بارش ساليانه اين شهرستان يك هزار و 300 ميليمتر است اما در ايام گرم سال با كمبود آب شرب مواجه هستيم.
حسن رستم زاد اضافه كرد: وضعيت حوزه سلامت آستارا، شايسته مردم اين شهرستان نيست و بايد به اين مسئله نگاه ويژه شود و اين از مطالبات مردم است.
وي بيان كرد: كمبود مصالح در حوزه راهداري و كمبود امكانات و تجهيزات در ايستگاه آتش نشاني آستارا از جمله مشكلاتي است كه بايد مورد توجه قرار بگيرد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت و دو بخش مركزي و لوندويل در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد.
7105/2007