۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۴۵
کد خبر: 83299832
۰ نفر
150 معلم نمونه آستارا تجليل شدند

آستارا - ايرنا - 150 معلم نمونه مدارس دولتي و غير دولتي و 48 معلم بازنشسته آستارا در آستانه روز گراميداشت مقام معلم، طي آئيني تجليل شدند.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، فرماندار آستارا روز چهارشنبه در اين آئين در سالن ورزشي انقلاب اين شهرستان گفت: آستارا از هويت و شاخصه مهم فرهنگي برخوردار است و اين را مديون تلاش هاي معلمان دلسوز و متعهد اين شهرستان هستيم.
حسن رستم زاد آموزش را بزرگ‌ترين مسئوليت بشر ذكر كرد و افزود: تلاش فعالان عرصه تعليم و تربيت قابل مقايسه با هيچ مسئوليتي نيست و معلمان شخصيت اجتماعي افراد جامعه را شكل مي دهند و نقش غير قابل انكاري در تربيت نيروي انساني دارند.
وي اضافه كرد: نظام آموزشي ما از كاستي هايي رنج مي‌برد و اميدواريم با توجه مسئولان، شاهد تقويت سيستم آموزشي كشور باشيم و دولت از هيچ تلاشي براي رفع مشكلات معيشتي معلمان دريغ نخواهد كرد.
وي با بيان‌اينكه معلمان بايد سطح علم و دانش خود را افزايش و ارتقاء دهند، تصريح‌ كرد: براي تحول بنيادين در آموزش و پرورش به مقاطع پيش‌دبستاني و ابتدايي توجه و اهميت ويژه داده شود.
رستم زاد گفت: معلمان در جامعه از رسالت و جايگاه ارزشمندي برخوردار هستند و ما مسئولان و مديران، در سايه زحمت هاي معلمان به مناصب و مسئوليت ها دست يافته ايم.
سجاد موسوي مدير آموزش و پرورش آستارا نيز گفت: در دو سال گذشته با تلاش مسئولان شهرستان، مشكلات تامين معلم مقطع پيش دبستاني برطرف شد و اميدواريم در سال جاري، كمبود معلمان در برخي پايه هاي تحصيلي برطرف شود.
وي افزود: در اجراي طرح سند تحول بنيادين با همكاري دبيران و مديران مدارس، اقدامات خوبي در آستارا انجام شده و مشاركت خيران در رفع كاستي هاي مدارس قابل تقدير است.
وي از خيران براي ساخت مدرسه در مناطق محروم اين شهرستان دعوت كرد و ادامه داد: توسعه فضاهاي آموزشي در دستور دولت قرار دارد و در سال جاري مدارس كانكسي آستارا برچيده و ساختمان جديد آموزشي براي دانش آموزان ساخته خواهد شد.
اجراي سرود، موسيقي، شعرخواني و تجليل از خيران و مفاخر فرهنگي آستارا از بخش هاي ديگر اين آئين بود.
شهرستان بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان قرار دارد و حدود يك هزار معلم در 150 مدرسه دولتي و غيردولتي آن به 17 هزار دانش آموز تدريس مي كنند.
7105/2007