۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۴۲
کد خبر: 83299829
۰ نفر
ناوگان ماشين آلات راهداري گيلان نيازمند نوسازي است

آستارا - ايرنا - مدير كل راهداري و حمل و نقل جاده اي گيلان گفت: ناوگان ماشين آلات اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان نيازمند نوسازي است تا سطح كيفي خدمات رساني در راه هاي اصلي و فرعي استان ارتقا پيدا كند.

به گزارش خبرنگار ايرنا محمدرضا نازك كار روز چهارشنبه در بازديد از راه هاي روستايي آستارا افزود: خدمات رساني در حوزه راهداري گيلان با 417 دستگاه خودرو انجام مي شود و در دو سال اخير ميانگين عمر ناوگان راهداري استان از 29 سال به 26 سال كاهش يافته است.
وي اضافه كرد: در صورت تامين اعتبار لازم نسبت به نوسازي ناوگان اداره كل راهداري استان گيلان اقدام خواهد شد و اين امر در آستارا به لحاظ موقعيت حساس آن در اولويت است و اميدواريم در كميته برنامه ريزي شهرستان براي نوسازي ناوگان راهداري اعتبار لازم اختصاص پيدا كند.
وي بيان كرد: مطالعات لازم پيرامون طرح چهار بانده كردن بخشي از محور آستارا-اردبيل انجام شده و در صورت اختصاص اعتبار و انتخاب پيمانكار اين طرح با هدف كاهش تصادفات جاده اي اجرا خواهد شد.
نازك كار گفت: در ايام پربارش سال شاهد ريزش كوه در منطقه آقچاي در محور آستارا-اردبيل و برخي از راه هاي روستايي شهرستان هستيم و اصلاح نقاط حادثه خيز در دستور كار اداره كل راهداري استان قرار دارد.
مدير كل راهداري و حمل و نقل جاده اي گيلان گفت: در فروردين ماه امسال حدود 80 هزار نفر از مرز آستارا تردد كردند و اين شهرستان به عنوان دروازه اروپا و با برخورداري از خط ريلي نقش مهمي در زمينه هاي اقتصادي و تجاري منطقه دارد و بايد نگاه ويژه اي به آن شود.
اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي گيلان با حوزه استحفاظي يك هزار و 900 كيلومتر راه هاي اصلي و فرعي و همچنين بالغ بر 9 هزار كيلومتر انواع راه هاي روستايي متولي نگهداري راه هاي استان گيلان است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد.
7105/2007