مبارزه با فساد با جديت بيشتر در آذربايجان غربي ادامه مي يابد

اروميه - ايرنا - استاندار آذربايجان غربي با اشاره به اقدامات انجام شده در راستاي مبارزه با فساد طي ماه هاي گذشته در استان گفت: در مبارزه با فساد با كسي تعارف نداريم و اين مبارزه با جديت بيشتر در استان ادامه مي يابد.

محمدمهدي شهرياري روز چهارشنبه در سي امين جشنواره امتنان از كارگران، گروه هاي كار و واحدهاي نمونه آذربايجان غربي افزود: در مديريت هاي گذشته آذربايجان غربي مشكلات زيادي در اين خصوص وجود داشت ولي ما با تمام توان در مقابل افراد فاسد ايستاده ايم.
وي اظهار داشت: تمامي افرادي كه به عنوان نخبه در استان مسووليت هاي مختلف دارند، واقعيت ها را به مردم بگويند و نبايد با خلاف گويي ملت را دچار ياس كنند.
استاندار آذربايجان غربي گفت: اقداماتي كه در دولت تدبير و اميد در استان انجام شده قابل مقايسه با هيچ دوره اي نيست و تمام تلاش مسوولان استان توسعه همه جانبه در بخش هاي مختلف است.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار آذربايجان غربي نيز در اين جلسه از اجراي 20 هزار ميليارد ريال طرح سرمايه گذاري خارجي تا پايان تيرماه امسال در استان خبر داد و افزود: از هفت ماه گذشته با پيگيري هاي جدي كه در خصوص نهاده هاي دامي داشته ايم، زمينه استفاده از ظرفيت ترانزيتي استان فراهم شده است.
رضا حسيني با اشاره به اينكه ساختار متمركز، يكي از اصلي ترين موانع توسعه منطقه اي و محلي است، گفت: برخي برنامه ها و امور منطقه اي به دليل ساختار اقتصادي موجود كه متمركز است، قابل انجام نيست كه به همين علت، ضرورت دارد نخبگان و مسوولان كشوري توجه ويژه اي نسبت به اصلاح موضوع داشته باشند.
وي اضافه كرد: با تلاش هاي انجام شده، آذربايجان غربي توانست رتبه دوم كشور را به لحاظ ارتقا و بهبود فضاي كسب و كار طي سال گذشته در كشور كسب كند.
وي از بهبود وضعيت استان در جذب سرمايه گذاري خبر داد و افزود: با تلاش هاي صورت گرفته، استان آذربايجان غربي در سال 97، رتبه سوم كشوري را در جذب سرمايه گذاري به خود اختصاص داد و اين روند در سال جاري نيز با جديت ادامه دارد.
وي همچنين گفت: استان آذربايجان غربي در خصوص بيمه هاي اجتماعي نيز جزو استان هاي برتر و حتي بالاتر از متوسط كشوري است.
معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار در ادامه مرزي بودن را از بي بديل ترين ظرفيت هاي استان دانست و افزود: مرز مي تواند ايجاد كننده ثروت و رفاه براي استان باشد كه روي استفاده بهينه از ظرفيت هاي مرزي استان نيز برنامه ريزي شده است.
حسيني گفت: در سال جاري براي هر دستگاه متناسب با ظرفيت هايش و در راستاي رونق توليد، برنامه تعريف شده كه يكي از اين برنامه ها، بازگشت واحدهاي قابل احيا به چرخه توليد است.
وي افزود: در همين ابتداي سال جاري، 3 واحد توليدي در مياندوآب و 2 واحد نيز در شهرك صنعتي شماره 3 اروميه، به مدار توليد بازگشته اند؛ مجموعه فولاد استان نيز با پيگيري هاي استاندار آذربايجان غربي در آستانه بازگشت به مدار توليد است كه اشتغال بسيار خوبي را خواهد داشت.
به گزارش ايرنا، طي ماه هاي اخير طرح هاي ويژه مبارزه با فساد به ويژه در حوزه اعطاي تسهيلات به مرزنشينان در آذربايجان غربي نتيجه داد و جلوي ميلياردها تومان فساد گرفته شد.
8137/2093