۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۷
کد خبر: 83299508
۰ نفر
مازنی: زیبنده جمهوری اسلامی نیست در روز كارگر با كارگر برخورد شود

تهران- ایرناپلاس- یك عضو فراكسیون امید با تأكید بر اینكه طرح آزادی تجمعات در حال حاضر در كمسیون داخلی و امور شوراها در دست بررسی است، می‌گوید: معتقدم بر اساس قانون اساسی، تجمع و راهیپمایی نیازی به مجوز ندارد. مسئولان امنیت و ناجا نیز آستانه تحملشان را بالا ببرند، چرا كه زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست تا با كارگری در روز كارگر برخورد شود.

صبح امروز تعدادی از دانشجویان و فعالان كارگری به مناسب روز جهانی كارگر مقابل مجلس تجمع كردند، اما با این تجمع برخورد شد و بر اساس گزارش‌های میدانی، تعدادی هم بازداشت شدند.

حجت‌الاسلام احمد مازنی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی درباره نحوه برخورد با تجمع‌كنندگان روز كارگر در مقابل مجلس و بازداشت برخی از آن‌ها به رغم تأكید دولت و مجلس بر تعیین مكان‌هایی به این منظور، به ایرناپلاس می‌گوید: اولاً روز كارگر را به‌تمامی كارگران تبریك می‌گویم. اواخر سال 96 و بعد از حوادث دی‌ماه، طرحی را با قید دو فوریت و بر اساس قانون اساسی با 70 امضا به‌منظور حمایت از تجمعات و راهپیمایی‌ها به هیئت رئیسه تقدیم كردیم. متأسفانه دو فوریت آن اصلاً مطرح نشد و با تأخیر مواجه و نهایتاً با مشورت آقای دكتر لاریجانی به‌صورت عادی اعلام وصول شد و حالا كمیسیون داخلی و امور شورا‌ها در حال بررسی آن است.

رئیس كمیسیون فرهنگی مجلس در واكنش به اینكه مسئولان استانداری گفته‌اند این تجمع بدون مجوز بوده و ناجا موظف به برخورد با آن بوده است، تأكید می‌كند: من معتقدم بر اساس قانون اساسی، تجمع و راهپیمایی نیازی به مجوز ندارد، مخصوصاً اگر به مناسبتی خاص برگزار شود و هدف دوستان انتقاد و اعتراض باشد. حالا باید منتظر بررسی‌های مجلس باشیم تا ببینیم نتیجه آنچه می‌شود.

این عضو فراكسیون امید با بیان اینكه من شنیده‌ام امروز برخورد خوبی با تجمع‌كنندگان نشده است، می‌گوید: من خواستار خویشتن‌داری مأموران امنیتی و به‌طور خاص نیروی انتظامی هستم تا اگر جایی شعار تندی داده شده است، آستانه تحملشان را بالا ببرند. چراكه زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست تا با كارگری در روز كارگر برخورد شود. البته اگر كسی بنا داشت به این بهانه شیطنتی انجام دهد، باید درباره او شفاف‌سازی كنند.