ثبت 730 ميليارد ريال مشاركت مردمي در سامانه شفافيت بهزيستي

تهران- ايرنا- مسئول ستاد شفاف سازي بهزيستي گفت: در حال حاضر 11 هزار و 62 مورد جلب مشاركت با ارزش 732 ميليارد و 65 ميليون و 549 هزار و 72 ريال در سامانه شفافيت بهزيستي ثبت شده است.

به گزارش ايرنا از سازمان بهزيستي كشور، فاطمه بريماني روز چهارشنبه با تشريح وضعيت سامانه شفافيت سازمان بهزيستي افزود: همه اطلاعات مراكز ارائه دهنده خدمات تحت نظارت بهزيستي شامل اطلاعات موقعيت جغرافيايي مركز روي نقشه، اعضاي هيات مديره، پرسنل، مجوزها، قراردادها و عكس هاي اين مراكز از طريق اين سامانه منتشر مي شود.
وي خاطرنشان كرد: در حال حاضر اطلاعات 48 هزار و 932 مركز ارائه خدمت تحت نظارت بهزيستي شامل مراكز دولتي و غير دولتي، در حدود 24 هزار مجوز و اطلاعات نزديك به 71 هزار فرد شاغل در اين مراكز نيز در اين بخش تكميل شده كه در معرض ديد عموم قرار داده شده است.
وي ادامه داد: با توجه به اينكه سازمان بهزيستي به عنوان متولي سلامت اجتماعي در كشور و تنها نهاد دولتي ارائه دهنده خدمات تخصصي با رويكردهاي پيشگيرانه، توانبخشي و اجتماعي به آحاد جامعه است، در راستاي وظايف محوله و براي اطلاع رساني صحيح، اقدام به طراحي و راه اندازي سامانه شفافيت كرد.
مسئول ستاد شفاف سازي بهزيستي يادآور شد: اين سامانه در اسفند ماه سال 97 با حضور رئيس جمهور و وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي در نسخه يك خود در شش فصل افتتاح شد و اقدام به انتشار اطلاعات كرد.
بريماني خاطرنشان كرد: براي اولين بار در بانك اطلاعات قراردادهاي سازمان نزديك به 20 هزار تفاهم نامه و قرارداد سازمان بهزيستي گردآوري و به ثبت رسيده است كه از طريق اين سامانه منتشر شده است.
وي تصريح كرد: جهت شفاف سازي بيشتر، اطلاعات نزديك به پنج هزار پيمانكار طرف قرارداد با سازمان بهزيستي در سامانه ثبت شده و قابل رويت است.
وي اضافه كرد: از آنجا كه سازمان بهزيستي كشور ارايه گزارش مشاركت هاي مردمي جمع آوري شده سازمان را وظيفه خود مي داند در قدم اول همه مشاركت هاي جلب شده در سازمان به شكل آنلاين منتشر مي شود، به شكلي كه اگر خيري به يكي از ادارات سازمان مراجعه كرده و مشاركت نقدي و يا غيرنقدي خود را ارائه دهد به اين جلب مشاركت از طريق اين سامانه و به شكل آنلاين و با حفظ حريم شخصي افراد منتشر مي شود.
بريماني گفت: علاوه بر آن جهت اطلاع خير يك پيام كوتاه تلفني نيز براي ايشان جهت تشكر و اطلاع رساني ارسال مي شود.
اجتمام*9185*1193

سرخط اخبار جامعه