۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۵
کد خبر: 83299180
۰ نفر
فرمانده ارتش: نیروی انسانی از عوامل پیروزی در عرصه نبرد است

تهران- ایرنا- فرمانده كل ارتش جمهوری اسلامی با بیان این كه نیروی انسانی از مهم ترین عوامل پیروزی در عرصه نبرد است، گفت: همه نیرو‌ها باید خود را به صورت شب ‌حمله‌ای آماده كنند و بازی جنگ را دائما تمرین كنند.

به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، امیر سرلشكر سید عبدالرحیم موسوی امروز- چهارشنبه- در گردهمایی فرمانده هان یگان عمده و مستقل نیروی زمینی ارتش كه در ستاد فرماندهی این نیرو برگزار شد، اظهارداشت: ارتش در 40 سال گذشته، هرگز در این نقطه از منزلت نبوده است.
وی با اشاره به اقدامات ارتش برای كمك رسانی به سیل زدگان گفت: در چند روز چندین وزیر به دفتر كار من آمدند و در خصوص عملكرد ارتش در جریان سیل اخیر و رضایت مردم از این عملكرد صحبت كردند.
فرمانده كل ارتش افزود: برخی مطالب حضرت آقا در دیدار اخیر با مسئولان ارتش، حقیقتا مدال‌های بی‌نظیری از سوی ایشان به ارتش جمهوری اسلامی ایران بود و ما باید این مدال‌ها را قدر بدانیم.
سرلشكر موسوی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب ارتش را به عنوان یك الگو در امداد رسانی به مردم معرفی كردند و فرمودند ارتش در خدمت رسانی به مردم صادقانه شعار ارتش فدای ملت است و ارتش نمایشگاهی از ارزش های اسلامی است.
وی به تهدیدات پیش روی كشور اشاره كرد و گفت: تهدیدات امروز جدی است؛ البته این تهدیدات در مرحله نخست، زمینی نخواهد بود؛ اما نیروی زمینی باید آمادگی خود را حفظ كند و ارتقا ببخشد.
فرمانده كل ارتش تصریح كرد: همه نیرو‌ها باید خود را به صورت شب ‌حمله‌ای آماده كنند و بازی جنگ را دائما تمرین كنند و در این راستا نیروی زمینی نیز باید همچنان توان رزمی خود را ارتقا دهد.
سرلشكر موسوی گفت: امروز نیروی انسانی از مهمترین عوامل پیروزی در عرصه نبرد محسوب می‌شود و توجه به عامل نیروی انسانی در سطوح مختلف باعث پیشرفت نیرو‌های مسلح است.
وی افزود: خاطرنشان كرد: ما باید به آن نقطه برسیم كه از نظر عاطفی همه رده‌ها با یكدیگر احساس برادری و پیش‌مرگی كنند در عین حال كه كوچكترین خدشه‌ای به سلسله مراتب وارد نشود.
فرمانده كل ارتش ادامه داد: در بحث تعالی معنوی و بصیرتی همه ارتش باید خود را مسئول بدانند و عقیدتی سیاسی محور و علمدار این كار است.
سرلشكر موسوی با بیان اینكه هرچه سطح بصیرت و معنویت بالاتر می‌رود در برون‌داد‌های عملیات‌ها تاثیر خودش را می‌گذارد، گفت: باید جلوی هركاری كه به بصیرت و معنویت لطمه می‌زند را بگیریم.

**باید آمادگی رویارویی با تهدیدات و امدادرسانی وجود داشته باشد
امیر سرلشكر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده ارتش در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: باید آمادگی برای رویارویی با تهدیدات و امدادرسانی به مردم وجود داشته باشد.
وی افزود: در زمان وقوع بلایای طبیعی نخستین نیرویی كه خود را به مردم می‌رساند نیروی زمینی است.
فرمانده كل ارتش تصریح كرد: نیروی زمینی، امروز در شرایطی است كه اگر خدای نكرده تهدیدی متوجه كشور شود نخستین نیرویی خواهد بود كه در صحنه حاضر می‌شود و ایستادگی می كند.
امیر موسوی افزود: ایجاد تغییرات در نیروی طبیعی از 2 سال قبل آغاز شده و در یك سال اخیر شتاب بیشتری گرفته است.
وی به برگزاری رزمایش سال گذشته نیروی زمینی ارشاره كرد و گفت: سرعت حاضر شدن و سرعت عمل نیروی زمینی در رزمایش بزرگ نصرآباد بسیار مطلوب بود.

سیام*9612**9121

سرخط اخبار سیاست