۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۷
کد خبر: 83299049
۰ نفر
سرمربي برايتون راه بازي گرفتن از «جهانبخش» را نمي داند

تهران- ايرنا- تارنماي wearebrighton نزديك به منتقدان باشگاه برايتون در مطلبي ضمن بررسي نقاط ضعف فني «كريس هيوتون» سرمربي اين تيم به ناتواني وي براي درست بازي گرفتن از عليرضا جهانبخش اشاره كرد.

به گزارش روز چهارشنبه ايرنا، اين تارنما در بخش مربوط به فعاليت هيوتون در فصل نقل و انتقالات آورده است: شايد بارزترين مقايسه اي كه كنجكاوي را در مورد دوران حضور هيوتون در نورويچ و برايتون بر مي انگيزد، عملكرد در فصل نقل و انتقالات باشد.
در واقع هر دو باشگاه مبالغ زيادي را براي جذب مهاجمان هلندي يا آن دسته از بازيكناني كه در ليگ برتر هلند توپ مي زدند، هزينه كردند اما در هيچكدام از اين 2 باشگاه نتيجه مورد انتظار از اين بازيكنان حاصل نشد.
در حقيقت به ازاي «يورگن لوكادياي» 14 ميليون پوندي و «جهانبخش» 17 ميليون پوندي در برايتون، «ريكي فن ولفسوينكل» 8.5 ميليون پوندي در نورويچ جذب شد.
حرف هاي نگفته هيوتون در مورد خريدهايش در برايتون بحث جداگانه اي است اما صرف نظر از آنها، 2 نوع تفكر در مورد تقلاي لوكاديا و جهانبخش از زمان حضورشان در برايتون وجود دارد؛ نخستين نگاه اين است كه آنها به هيچ وجه بازيكنان خوبي نيستند و استانداردهاي ليگ برتر جزيره را ندارند و اينكه باشگاه عملا براي خريد 2 بازيكن گرانقيمت ناكارآمد هزينه كرده است.
نگرش دوم اين است كه لوكاديا و جهانبخش هر 2 بازيكنان واقعا مستعدي هستند و اين مشكل هيوتون است كه نمي داند چطور از آنها بهترين بازي را بگيرد؛ نكته جالب اينجا است كه آنچه براي «فن ولفسوينكل» در نورويچ رخ داد براي خريدهاي برايتون نيز در حال تكرار شدن است.
فن ولفسوينكل از چندين جنبه قرباني شد؛ هيوتون در آن زمان مهاجم هدفي خريد كه فقط در محوطه جريمه كارايي داشت و زماني كه نمي توانست توپ را در يك سوم دفاعي حريف به گردش در آورد يا از ضربات آزاد بهره ببرد، كاملا از بازي خارج مي شد موضوعي كه در مورد لوكاديا صدق مي كند و بسياري از هواداران اين بازيكن هم آن را تاييد مي كنند.
يك خريد گرانقيمت با اميدهاي فراوان بدون هيچ نمايش تاثيرگذار، ولفسوينكل را به نمونه بارزي از يك استعداد خارجي تبديل كرد كه به رغم توانايي بر اثر ناتواني يا لجبازي هيوتون به هيچ عنوان موفق نبود.
برايتون يك بازيكن ايراني موفق و مستعد در ليگ هلند را با مبلغي گزاف خريداري كرد و متاسفانه به دليل لجبازي هيوتون در عدم تغيير سبك بازي خود، هيچ موفقيت چشمگيري نداشت كه او عليرضا جهانبخش است.
بازيكني كه در آلكمار مهره اي تاثيرگذار بود و آقاي گل ليگ برتر هلند شد اما تاكتيك هاي هيوتون ظاهرا بازيكن گلزن و موثر گذشته را عملا خفه كرده و از كار انداخته است.
ورزشي**3991**3783**