۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۵
کد خبر: 83298981
۰ نفر
سفیر ایران در چین: رابطه تهران - پكن عمیق و راهبردی است

پكن- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین تاكید كرد: روابط ایران و چین نه یك رابطه مقطعی بلكه رابطه ای تاریخی، عمیق و راهبردی و مبتنی بر تامین منافع دو طرف است.

به گزارش ایرنا 'محمد كشاورز زاده' روز چهارشنبه در گردهمایی ایرانیان مقیم چین در شانگهای با اشاره به روابط و مناسبات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دو كشور به اهمیت نقش زندگی و حضور و فعالیت ایرانیان مقیم در چین پرداخت.
او با بیان اینكه ایرانیان مقیم خارج از كشور سرمایه های مهم ایران هستند گفت: ایرانیان مقیم می توانند ضمن انتقال دانش و تجربه به كشور، نقش مهمی در توسعه ایران اسلامی ایفا كنند.
كشاورز زاده در ادامه به برخی تلاش ها و اقدامات خود و سفارت ایران در چین در ماه های گذشته برای حل مشكلات ایرانیان اشاره كرد و بر تلاش مضاعف سفارت در این راستا تاكید كرد.
'حسین نژاد صفری' رییس اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین نیز در این نشست ضمن تشكر و قدردانی از حضور گرم و صمیمی سفیر ایران در چین در این گردهمایی، سفر وی را نقطه عطفی جهت آشنایی با ایرانیان مقیم حوزه شرق و مركز برشمرد و از او برای تلاش در جهت رفع مشكلات ایرانیان قدردانی كرد.
در پایان این نشست، سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین در فضایی صمیمی به سئوالات و خواسته های ایرانیان مقیم چین پاسخ داد.
این نشست با حضور بازرگانان، دانشجویان و ایرانیان مقیم شرق و مركز چین و با همكاری و میزبانی اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین شاخه شانگهای در سالن همایش های هتل هیلتون برگزار شد.
**آساق**1904**