رويداد « استارت آپ ويكند شهر خلاق» در اروميه آغاز شد

اروميه - ايرنا - بيست و يكمين دوره از رويداد « استارت آپ ويكند» آذربايجان غربي با عنوان ' روشا / رويداد شتاب آذربايجان ' با حضور 100 شركت كننده زن و مرد از امروز در اروميه آغاز شد و به مدت سه روز ادامه مي يابد.

رييس پارك علم و فناوري آذربايجان غربي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا بيان كرد: اين رويداد با عنوان كارآفريني در 54 ساعت در حوزه شهر خلاق برگزار مي‌شود.
حسن حيدري افزود: 34 ايده براي بيست و يكمين رويداد استارتاپ ويكند اين استان پيشنهاد شده است كه پس از بررسي تسهيل گران (منتور)، 10 ايده از اين تعداد به مرحله بعد صعود مي كند.
وي افزود: پس از آن 10 تيم 10 تا 12 نفري تشكيل مي شود و روش هاي اجرايي كردن اين ايده ها را به مدت 54 ساعت بررسي مي كند.
وي اعلام كرد: ايجاد بستر مناسب براي جوانان خلاق و مشتاقان كارآفريني جهت ارائه ايده خود در طي 54 ساعت از اهداف اجراي اين رويداد است.
وي ادامه داد: بعد از 54 ساعت يك نفر به نمايندگي از تيم انتخاب مي شود تا روش هاي اجراي طرح را در مدت پنج دقيقه براي تسهيل گران ارائه كند.
رييس پارك علم و فناوري آذربايجان غربي بيان كرد: اين پارك در پايان سه ايده برتر را انتخاب مي كند تا حمايت هاي لازم جهت اجراي آن صورت گيرد.
حيدري اظهار داشت: اين رويداد با حضور علاقه مندان به كارآفريني در آذربايجان غربي آغاز شده است و هر ماه يك بار اجرا مي شود.
به گزارش ايرنا ايجاد شبكه استارت آپ در آذربايجان غربي با عنوان رويداد شتاب آذربايجان / روشا / از اسفند سال 1395 آغاز و در سال 1396 نخستين دوره آن برگزار شد.
منظور از واژه شتاب دراين رويداد به معناي شناسايي و توانمند سازي ايده هاي برتر بوده و هدف از اجراي اين برنامه ها توجه به ايده پردازي است.
بيست و يكمين رويداد شتاب آذربايجان (روشا) از 11 تا 13 ارديبهشت ماه جاري در فرهنگسراي جوان اروميه برگزار مي‌شود.
استارت آپ ويكند /Startup Weekend/ يك رويداد آموزشي تجربي در سراسر دنياست كه در سه روز متوالي (در انتهاي هفته) برگزار مي شود.
در اين برنامه شركت كنندگان پر انگيزه‌اي مثل برنامه نويسان، مديران تجاري، عاشقان استارت آپ، بازارياب‌ها و طراحان گرافيك گرد هم مي‌آيند تا طي 54 ساعت ايده هايشان را مطرح كنند، گروه تشكيل بدهند و هر گروه ايده‌اي را اجرا كند.
در استارت آپ ويكند ايده‌هاي زيادي مطرح مي‌شود اما در اين برنامه تنها 'اجرا' اهميت فراوان دارد.
در اين برنامه شركت كنندگان همگي در يك فضاي مشترك قرار مي‌گيرند و با كمك مربيان خبره كه از ميان كارآفرينان موفق انتخاب شده اند، ايده‌ها را به كسب و كار تبديل مي‌كنند.
در پايان برنامه تيم‌ها طرحهاي خود را به هياتي از داوران كه از ميان جامعه سرمايه‌گذار و استادان دانشگاهي و كارآفرينان هستند، ارائه مي‌كنند.
9918/2093