استاندار همدان: اجرای طرحهای آبخیزداری علاج برون رفت از خشكسالی است

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: اجرای طرح های آبخیزداری برای برون رفت از وضعیت خشكسالی ضروری است بنابراین برای تحقق و توسعه طرح های آبخیزدای و آبخوانداری، استانداری از منابع طبیعی حمایت می كند.

سید سعید شاهرخی روز دوشنبه در دیدار و گفت و گو با معاون وزیر جهاد كشاورزی در محل استانداری همدان خواستار توجه ویژه رییس سازمان جنگل ها به اجرای طرحهای آبخیزداری منابع طبیعی همدان شد.
وی افزود: با توجه به توانمندی و استعداد بالای كاركنان منابع طبیعی همدان نیاز است اعتبار لازم برای توسعه و افزایش طرح های آبخیزداری با هدف تقویت سفره های زیر زمینی، جلوگیری از فرسایش خاك، ذخیره آب و جلوگیری از خسارت سیلاب اختصاص داده شود.
استاندار همدان اضافه كرد: منابع طبیعی نیازمند حمایت همه جانبه است چراكه طرح های آبخیزداری برای برون رفت از بحران كم آبی و مهار سیلاب بسیار حیاتی و سودمند است.
شاهرخی گفت: همدان دومین استان پر بارش كشور در فروردین امسال بود كه با توجه به اجرای خوب طرح هایی در حوزه آبخیزداری، از بروز سیلاب و خسارت های ناشی از آن جلوگیری شد.
وی افزود: با توجه به تاثیر مثبت فعالیت های آبخیزداری و توجه به منابع طبیعی در نگهداری منابع آبی، بنابراین مجموعه استان توجه ویژه ای به این بخش دارند تا جایی كه محدودیت اعتباری برای این بخش قائل نبوده و برای اتمام طرح های آبخیزداری مساعدت لازم صورت می گیرد.
7526/2087