ما به فعالیتهای خود ادامه می دهیم

تهران - ایرنا - گروه 'اخوان المسلمین' مصر در واكنش به تحركات 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریكا برای تروریستی خواندن این گروه، تاكید كرد كه به فعالیت ‌های خود بر اساس رویكردهای میانه ‌رو و مسالمت آمیز ادامه خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری 'عربی 21'، اخوان المسلمین به اقدام دیروز (سه شنبه) دولت ترامپ علیه این گروه واكنش نشان داد و آن را رد كرد.
'سارا سندرز' سخنگوی كاخ سفید اعلام كرد كه دولت آمریكا معرفی گروه اخوان المسلمین مصر به عنوان یك سازمان تروریستی خارجی را در دست بررسی دارد.
اخوان المسلمین در واكنش به این سخنان سندرز با صدور بیانیه ای تاكید كرد: با كمك ملت ها به فعالیت های خود طبق رویكرد مسالمت آمیز و میانه رو و آنچه را كه صحیح می دانیم، همچنان ادامه خواهیم داد و نیز همكاری صادقانه و سازنده خود را برای خدمت به جوامعی كه در آن را حضور داریم، در پی خواهیم گرفت.
این گروه در ادامه بیانیه نوشت، سخنان سخنگوی كاخ سفید و اخبار منتشره در روزنامه 'نیویورك تایمز' را پیگیری و رصد می كنیم.
این روزنامه نوشته بود كه 'عبدالفتاح السیسی' رئیس جمهوری مصر از ترامپ خواسته كه اخوان المسلمین را در فهرست تروریسم قرار دهد. تیمی از دولت ترامپ نیز در حال بررسی این موضوع و صدور مصوبه در این باره است.
در بیانیه اخوان المسلمین آمده است: در سال های اخیر بارها چنین اخباری علیه اخوان منتشر شده است. این در حالی است كه آمریكا، اقدامات السیسی را در زیر پا گذاشتن همه قوانین و كشتن صدها مصری بدون محاكمه و بازداشت بیش از 60 هزار شهروند به طور ناعادلانه نادیده می گیرد.
اخوان المسلمین تاكید كرد: ما به خوبی از تحولات مصر اطلاع داریم و می دانیم اقدامات و جنایت های السیسی تنها به اعضای اخوان محدود نمی شود، بلكه همه اقشار و گروه های مصری از جمله زنان و جوانان را دربرمی گیرد.
این بیانیه افزود: عجیب است كه رویكردهای آمریكا به جای اینكه مبتنی بر ارزش ها و مبانی باشد كه واشنگتن همواره از آن دم می زند، تا این حد تحت تاثیر دیكتاتورهای سركوب گر منطقه است.
این گروه افزود: سخنان سخنگوی كاخ سفید و نوشته نشریه نیویورك تایمز با هر هدف و نیتی باشد، ما (اخوان المسلمین) بر این باوریم كه برخی از كسانی كه در روند تصمیم گیری آمریكایی در این باره نقش دارند، به خوبی از پیامدهای تصویب این مصوبه علیه اخوان، آگاه هستند.
'عمر چلیك' سخنگوی حزب 'عدالت و توسعه' تركیه نیز سه شنبه شب در واكنش به احتمال تروریستی خواندن اخوان المسلمین از سوی دولت آمریكا گفت: اقدام واشنگتن اسلام ستیزی در غرب و جهان را تقویت می كند.
وی افزود: این تصمیم واشنگتن ضربه بزرگی برای دمكراسی خواهی در خاورمیانه خواهد بود.
به گزارش روزنامه نیویورك تایمز، سندرز سخنگوی كاخ سفید گفت كه ترامپ با تیم امنیت ملی اش و رهبران منطقه ای كه در نگرانی وی در مورد اخوان سهیم هستند، رایزنی كرده است.
'جان بولتون' مشاور امنیت ملی ترامپ و 'مایك پمپئو' وزیر خارجه آمریكا با قرار دادن نام اخوان المسلمین در فهرست سازمان های تروریستی، موافق هستند.
این تصمیم پس از دیدار السیسی از كاخ سفید در روز 20 فروردین ماه اتخاد شده است.
خاورم**9329**1651