911 نیروی پلیس در بلوچستان پاكستان طی 10 سال گذشته كشته شدند

اسلام آباد - ایرنا - فرمانده پلیس ایالت بلوچستان در جنوب غربی پاكستان اعلام كرد: 911 نفر از نیروهای پلیس در حمله های تروریستی طی 10 سال گذشته در این ایالت جان خود را از دست دادند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، «محسن حسن» طی گفت وگو با خبرنگاران در شهر «كویته» مركز ایالت بلوچستان افزود: طی 10 سال گذشته 911 نفر از نیروهای پلیس ایالت بلوچستان از جمله دو معاون فرمانده پلیس طی عملیات های انتحاری، بمبگذاری و حملات مسلحانه گروه های تروریستی در مناطق مختلف این ایالت كشته شدند.
وی افزود: نیروهای پلیس برای حفاظت از جان و مال مردم بلوچستان و پایداری صلح در این ایالت فداكاری های زیادی از خود برجای گذاشتند.
یكی از مرگبارترین حملات تروریستی علیه پلیس ایالت بلوچستان در هفدهم مردادماه 1392 رخ داد. در جریان حمله انتحاری به مركز نیروهای پلیس در شهر كویته 39 نفر از جمله 21 نفر از نیروهای پلیس كشته و 40 نفر دیگر زخمی شدند.
مركز ملی مبارزه با تروریسم پاكستان در گزارش اخیر خود شهر اسلام‌آباد پایتخت این كشور را امن ترین و ایالت بلوچستان را پرمخاطره ترین مناطق این كشور از لحاظ رخدادهای تروریستی در سال 2018 اعلام كرد.
بر اساس گزارش، در سال گذشته میلادی حدود 520 نفر در حملات تروریستی پاكستان جان خود را از دست دادند كه 288 تن از آنان متعلق به ایالت بلوچستان بوده است.
ایالت بلوچستان پاكستان سال ها از خشونت و تروریسم رنج می برد. طی ماه های اخیر، این استان با تعدادی از چالش های امنیتی مواجه بوده است و پرسنل امنیتی در این ایالت اغلب در انفجارهای جاده ای و حملات انتحاری هدف قرار گرفته اند.
آساق*274**1663**

سرخط اخبار جهان