مقام يمني خواستار ايجاد سازوكاري براي فروش نفت اين كشور شد

تهران – ايرنا – 'محمدعلي الحوثي' رئيس كميته عالي انقلاب يمن سه شنبه شب از سازمان ملل متحد و شوراي امنيت خواست تا ساز و كاري براي فروش نفت خام يمن ايجاد كنند.

به گزارش پايگاه خبري المسيره يمن، الحوثي گفت: ما از سازمان ملل متحد و شوراي امنيت مي خواهيم تا ساز وكاري براي فروش نفت خام يمن از جمله نفت نفتكش شناور صافر ايجاد كنند.
نفتكش صافر حاوي يك ميليون ليتر نفت خام است كه در بندر الحديده به خاطر محاصره ائتلاف سعودي شناور است و اجازه خروج از بندر براي فروش را ندارد.
رئيس كميته عالي انقلاب يمن پيشنهاد كرد تا درآمد حاصل از فروش نفت به دو بانك صنعا و عدن براي پرداخت حقوق كاركنان يمني انتقال داده شود.
الحوثي در ادامه از سازمان ملل متحد خواسته است تا ساز وكاري براي واردات و تهيه بنزين، گازوئيل و گاز طبيعي كه از موارد ضروري براي يمني ها است، به وجود آورند.
عربستان و امارات از ششم فروردين سال 94 در قالب ائتلافي از چند كشور عربي و با كمك آمريكا، حملات گسترده اي را عليه يمن فقيرترين كشور عربي آغاز كردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادي» رئيس جمهوري مستعفي و فراري اين كشور به قدرت، به اهداف و زيادخواهي هاي سياسي خود جامه عمل بپوشانند.
دراثر اين تجاوز تاكنون بيش از 100 هزار يمني از جمله 85 هزار كودك جان خود را از دست داده اند كه بيشتر اين كودكان براثر گرسنگي و قحطي ناشي از اين جنگ تحميلي از سوي اين ائتلاف جان باخته اند.
جنگ عليه يمن همچنين ميليون‌ها يمني را با بحران شديد گرسنگي و قحطي روبه رو كرده است، به گونه اي كه سازمان ملل متحد در گزارشي، قحطي در اين كشور را بزرگ‌ ترين فاجعه انساني ناميد.
شبك**9365**1392

سرخط اخبار اقتصاد