طرح امنيت موتورسواري در آستارا با اهداي كلاه ايمني اجرا شد

آستارا - ايرنا - طرح ارتقاي امنيت رانندگي با موتورسيكلت با اهداي يكصد كلاه ايمني به موتورسواران توسط اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي در آستارا اجرا شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا فرماندار آستارا روز سه شنبه در مسجد روستاي عباس آباد اين شهرستان گفت: با وجود فعاليت هاي فرهنگي و آموزشي، در جاده ها تصادف روي مي دهد و رانندگان و سرنشينان خودروها از كمربند ايمني و راكبان موتورسيكلت ها از كلاه ايمني استفاده كنند.
حسن رستم زاد افزود: مسئولان به برگزاري دوره هاي آموزشي، ترويج فرهنگ ترافيك و شناسايي و رفع نقاط حادثه خيز راه ها اقدام كنند و در رسيدگي به آباداني روستاها كوتاهي نشود.
رئيس اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي آستارا هم گفت: با افزايش دماي هوا استفاده از موتور سيكلت به خصوص در روستاها افزايش مي يابد و ترويج فرهنگ استفاده از كلاه ايمني ضروري است.
رمضان دانش افزود: محور آستارا-اردبيل با جاذبه هاي طبيعي ميزبان گردشگران است و تعريض و روشنايي محدوده آقچاي آن براي كاهش تصادفات نيازمند اعتبار است.
وي اضافه كرد: آموزش مقررات راهنمايي و رانندگي به موتورسواران و پيشگيري از تصادفات از هدف هاي طرح ارتقاي ايمني راكبان موتورسيكلت است و اولياي دانش آموزان و معلمان در فرهنگ سازي براي كاهش حوادث راهنمايي و رانندگي همكاري كنند.
شهرستان آستارا داراي 25 كيلومتر راه اصلي، 148 كيلومتر راه روستايي و 15 كيلومتر بزرگراه است.

**همايش مروجان سلامت در آستارا برگزار شد
مدير شبكه بهداشت و درمان آستارا روز سه شنبه در همايش مروجان سلامت در اين اداره گفت: بسياري از بيماري ها و اختلالات با آموزش و اقدام هاي حمايتي قابل پيشگيري است و دانش آموزان با فراگيري سرفصل هاي سلامت، آنها را به همسالان خود انتقال مي دهند تا زنجيره سلامت در مدارس تكميل شود.
نظام عباسي ترويج مفاهيم سلامت، بهبود الگوهاي تغذيه، پيشگيري از رفتارهاي مخاطره آميز، بيماريابي، درمان دانش آموزان مبتلا به مشكلات سلامتي و افزايش مشاركت مدارس را از هدف هاي طرح مروجان سلامت اعلام كرد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان قرار دارد و 17 هزار دانش آموز در 150 مدرسه آن تحصيل مي كنند.
7105 / 7124 / 2007