رئيس اداره ارشاد آستارا: فعاليت مطبوعات محلي كم رنگ است

آستارا - ايرنا - رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آستارا گفت: افزايش هزينه هاي چاپ و گرايش مردم به فضاي مجازي، فعاليت مطبوعات اين شهرستان را كم رنگ كرده است.

به گزارش خبرنگار ايرنا شاپور تشريني روز سه شنبه در جلسه مديران مسئول نشريات محلي در اداره ارشاد آستارا افزود: از هفت نشريه داراي مجوز، چهار نشريه تا حدودي مرتب منتشر مي شود و اغلب مشكل مالي دارند.
وي اضافه كرد: چاپخانه بايد بعد از چاپ هر شماره نشريه، وصول الكترونيكي آن را به وزارت ارشاد اعلام كند اما به دليل سهل انگاري برخي چاپخانه ها، تعدادي نشريه از يارانه مطبوعات محروم شده اند.
وي بيان كرد: در روزهاي آينده بخش امور آگهي مطبوعات در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آستارا راه اندازي خواهد شد تا با جذب آگهي هاي دولتي از نشريات حمايت كند.
تشريني گفت: بيشتر خبرنگاران آستارا با تكيه بر علاقه و تجربه فعاليت هستند و براي آنها كارگاه آموزش خبرنويسي و گزارش نويسي در اداره ارشاد داير خواهد شد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده و علاوه بر نشريات، دفترهاي صداوسيما، خبرگزاري ايرنا و نمايندگان ساير خبرگزاري ها در آن فعال است.
7105 / 7124/2007