استاندار خوزستان:صیانت از سرمایه ملی دربرابر سیلاب ضروری است

اهواز - ایرنا - استاندار خوزستان گفت: صیانت از سرمایه های ملی در برابر حوادث و استفاده از آب سیلاب ضروری است.

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی روز سه شنبه در آیین اهدای 10 هزار بسته لوازم منزل به سیل زدگان خوزستان از سوی ستاد اجرایی فرمان امام افزود:سیلاب خوزستان اگر چه خسارت‌هایی را وارد كرد اما سرمایه های اجتماعی و ملی فراوانی برای ما ایجاد كرد.
وی افزود: در خوزستان برای نخستین بار بود كه پس از دوران دفاع مقدس شاهد معضلی وسیع و گسترده بودیم اما مردم غیور خوزستان و همچنین سایر استان ها با ایثار از خودگذشتگی و مقاومت حماسه دیگری را آفریدند.
استاندار خوزستان گفت: بسیاری از متخصصان نگران سرمایه‌های اجتماعی كشور بودند اما این سیلاب دستاوردهای بزرگ را برای ما رقم زده و یك همبستگی ملی را ایجاد كرد‌.
شریعتی گفت:طلبه ها، نیروهای جهادی ،جوانان و زن و مرد همگی در كنار نیروهای مسلح و دستگاه‌های دولتی تلاش كردند تا خسارت‌ها را به حداقل برسانند و جا دارد از همه آنها صمیمانه قدردانی كنیم.
وی ادامه داد: ستاد اجرایی فرمان امام یكی از دستگاه‌هایی بود كه در كنار ما سختی ها را متحمل شد و با تشكیل 14 پایگاه، همپای سایر دستگاه های خدمت رسان در مناطق حضور فعال داشت.
شریعتی گفت: ستاد اجرای فرمان امام پس از سیل نیز ما را تنها نگذاشت و حمایت خود را همچنان تداوم می دهد كه این خدمات بی شك عوارض پس از سیل را به حداقل می رساند.
وی ادامه داد: عوارض پس از بحران بسیار سنگین است و باید در این زمینه نیز هوشیار باشیم و از مردم سیل زده پشتیبانی كنیم تا آنها احساس ناامیدی و سرشكستگی نكنند.
وی افزود: دولت نیز با مصوبات خود در كنار مردم آسیب‌دیده ایستاده است و در زمینه كشاورزی و مسكن و همچنین تامین كالاهای اساسی پشتیبان مردم سیل زده است.
استاندار خوزستان گفت: جامعه روحانیت نیز در این زمینه تمام قد ما را حمایت كردند كه نیاز است از همگی آنها قدردانی كنیم.
وی گفت: همچنین روز گذشته در جلسه خیران مدرسه ساز نیز 2 هزار و 100 میلیارد ریال برای بازسازی مدارس خوزستان و گلستان جمع آوری شد كه با این مبلغ اقدامات خوبی می‌توانیم در زمینه بازسازی مدارس خوزستان انجام دهیم.
یكی از نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری نیز در این آیین گفت:ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد بركت در موضوع سیلاب اخیر فعالیت خوبی داشته و خوش درخشیدند و بر خود وظیفه می دانیم كه از آنها تقدیر كنیم.
آیت ا... محسن حیدری افزود: سیل خوزستان به واسطه سوء عملكرد برخی مدیران و عملكرد برخی از مردم خسارت هایی را برای استان به دنبال داشت اما نباید بركت های آن را نادیده گرفت.
وی گفت: تجلی روحیه فداكاری ،همدلی و همگرایی و از گذشتگی در سیلاب اخیر نمایان شد و شاید اگر این سیل رخ نمی داد در این سطح شاهد این روحیه نبودیم.‌
آیت ا... حیدری ادامه داد:رهبر معظم انقلاب نیز در سیلاب اخیر عنایت ویژه ای به خوزستان داشتند و همچنین رییس جمهوری، نیروهای مسلح، گروه‌های جهادی، جامعه روحانیت و به ویژه استاندار خوزستان در كنار سایر دستگاه های خدمت رسان یك حركت انقلابی و افتخاری دیگر را در كارنامه این استان به ثبت رساندند.
وی یادآور شد: مرحله دوم حمایت ها بحث بازسازی و آبادانی است كه همگی باید پای كار باشند كه ستاد اجرایی فرمان امام در این زمینه پیش قدم شده و 10 هزار بسته لوازم خانگی را برای مردم سیل زده اختصاص داده است.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: بحث بازسازی خانه های روستایی و همچنین تامین خسارت‌ وارده به مردم از ضرورت ها برای امیدبخشی به زندگی مردم است.
به گزارش ایرنا آیین اهدای 10 هزار بسته لوازم خانگی به مردم سیل زده خوزستان و همچنین بهره برداری از یك هزار و 886 طرح اشتغالزایی و چهار هزار و 237 پروژه عمرانی بركت در آبادان و خرمشهر روز سه شنبه با حضور محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) و جمعی از مسئولان استان در محل انبار ستاد اجرایی فرمان امام در اهواز برگزار شد.
7152/ 6037