مراسم دانشجویی جایزه حقوق شهروندی حاشیه ساز شد

تهران - ایرنا - همزمان با حضور شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رئیس جمهوری در مراسم اولین جایزه حقوق شهروندی، جمعی از دانشجویان معترض برای دقایقی مانع از برگزاری مراسم شدند .

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا ، تعدادی از دانشجویان با در دست داشتن پلاكاردهایی نسبت به آنچه تغییرات آیین نامه جدید انضباطی در فضای مجازی دانشجویان می نامیدند، اعتراض كردند .
مراسم اولین جایزه حقوق شهروندی امروز (سه شنبه ) در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد .
یاد آور می شود : وزارت علوم بتازگی اعلام كرد كه تغییر جدیدی در آیین نامه انضباطی دانشجویان ایجاد نشده است .
در این اطلاعیه آمده است : در خصوص فضای مجازی تغییر خاصی پیش بینی نشده و در حال حاضر نیز شوراهای انضباطی در دانشگاه ها به تخلفات آشكار در فضای مجازی كه شاكی خصوصی داشته باشد، ورود پیدا می كنند و این، موضوع جدیدی نیست.
دانشجویان با در دست داشتن پلاكاردهایی با عنوان « دانشجو ، می میرد ذلت نمی پذیرد» ، « همه دانسته یا ندانسته جاسوس » برای دقایقی مانع از برگزاری مراسم شدند.
برخی دانشجویان معترض به خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا گفتند : حمایت از حقوق شهروندی در حد شعار باقی مانده و برخورد با دانشجویان متوقف نشده است.
در بخشی از این برنامه ، زمانی كه مولاوردی برای اهدای جوایز شهروندی در جایگاه حاضر شد ، حدود 20 نفر از دانشجویان نیز در جایگاه حضور یافته و شعارهای اعتراضی سردادند .
حضور عوامل اجرایی برنامه منجر به درگیری ها لفظی بین دانشجویان معترض و این افراد شد. با ادامه شعار و اعتراض دانشجویان حراست و مسئولان برنامه ، برخی دانشجویان را به بیرون از سالن منتقل كردند و برای چند دقیقه ای درهای سالن را بستند.
هنگام اهدای جایزه بهترین تلاش قانون گذاری در زمینه حقوق شهروندی دانشجویان معترض خواهان دادن فرصت برای قرائت بیانیه خود شدند كه پس از مذاكره بین مسئولان اجرایی و نماینده دانشجویان ، به نماینده آنها فرصت داده شد تا بیانیه خود را از تریبون قرائت كنند كه این بیانیه به طور كامل قرائت شد .
سپس هنگامی كه مولاوردی و بیژن عباسی جانشین دستیار ویژه حقوق شهروندی توضیحاتی در خصوص موضوع ارائه می دادند ، دانشجویان معترض سالن را ترك كردند .
**9487**1601**

سرخط اخبار علم و آموزش