۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۳۳
کد خبر: 83298328
۰ نفر
ابوترابي فرد: اخلاق و فرهنگ عمومي در ورزشگاه ها ارتقا يابد

تهران- ايرنا- رييس شوراي فرهنگ عمومي استان تهران گفت: مديران در جهت ارتقاي اخلاق و فرهنگ عمومي در ورزشگاه ها و فضاهاي اين چنيني دست به كار شوند.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام سيد محمد حسن ابوترابي فرد روز سه شنبه در نشست شوراي فرهنگ عمومي استان تهران افزود: اتفاق اخيري كه در استاديوم آزادي رخ داد، نشان داد كه بايد به شكل ويژه به فرهنگ عملي در حوزه ورزش عمومي نگاه كرد.
وي يادآورشد: اگر شوراي فرهنگ عمومي اين مساله را مورد توجه قرار دهد بايد در جهت ارتقاي سطح فرهنگ عملي ورزشگاه ها و ميادين ورزش استان برنامه ريزي كند و گام بردارد.
امام جمعه موقت تهران تاكيد كرد: اهتمام به اين موضوع در ميادين ورزشي از نظر اخلاق و فرهنگ عمومي افزايش يابد و آثار آن در ابعاد مختلف مورد بررسي قرار گيرد.
وي گفت: سال گذشته موضوع توجه به ورزش هاي همگاني مورد توجه قرار گرفت و در شوراي فرهنگ عمومي به تصويب رسيد كه آثار آن نيز بر كسي پوشيده نيست و احساس مردم از اين حوزه، افزايش نشاط و شادابي است.
ابوترابي فرد با تاكيد بر اينكه واقعا بايد از اين نشست ثمرات ارزشمندي به دست آيد اضافه كرد: اهدافي كه براي شوراي عالي فرهنگ عمومي تعريف شده و سرفصل هاي آن، اولويت هاي جدي كشور هستند و نهادهاي مختلف بايد براي تحقق و اجراي آنها گام بردارند.
رييس شوراي فرهنگ عمومي استان تهران با بيان اينكه در سال جديد در شرايط ويژه اي هستيم، تاكيد كرد: از سويي نظام در حوزه هاي گوناگون و مديريت كشور در جايگاه بسيار ارزشمندي از اقتدار قرار دارد در حالي كه گاه به اين حوزه ها آنگونه كه بايد توجه نمي شود.
وي تصريح كرد: مهمترين شاخص اين است كه قدرت هاي استكباري در برابر جمهوري اسلامي، خود را در موضع انفعال مي بينند.
ابوترابي فرد افزود: از سوي ديگر امسال نظام اسلامي در اين موقعيت با مسائل خاصي مواجه است كه يكي مهمترين آنها مسائل اقتصادي است.
وي با تاكيد بر لزوم توجه ويژه به مسائل اقتصادي، بيان كرد: امسال از سوي رهبر معظم انقلاب رونق توليد نامگذاري شده است و شوراي فرهنگ عمومي بايد قدم هايي را كه مي تواند در همين راستا بردارد را پيشنهاد دهد.
امام جمعه موقت تهران به مصوبات شوراي فرهنگ عمومي استان تهران اشاره كرد و گفت: نخست مسئولاني كه در مورد اين مصوبات تصميم گيري مي كنند، در آن مسير قدم بردارند و دوستان حاضر در اين ستاد منصفانه قضاوت كنند كه آيا قدمي در اين زمينه برداشته شده است.
وي اظهار داشت: خود مديران نيز بايد چنين احساسي را داشته باشند كه اگر موضوعي به تصويب رسيده، منطقي بوده است و در اين مسير نيز به اندازه انتظار قدم برداشته شده است.
رييس شوراي فرهنگ عمومي استان تهران خاطرنشان كرد: در گام نخست نيز، دستگاه هايي كه مسئوليت اجراي اين مصوبات را بر عهده دارند، به گونه اي موثر اقدام كنند كه انجام شدن اقدام اثرگذاري را متوجه باشند.
وي گفت: در گام سوم نيز بايد اقدامات مصوب شوراي فرهنگ عمومي چنان اجرا شده باشد كه مردم و جامعه ثمرات اين نشست ها و مصوبات را احساس كنند.
ابوترابي فرد در ادامه جلسه به حضور مسئولان اجرايي استان تهران در خوزستان و دشت آزادگان اشاره كرد و يادآورشد: اين پشتيباني بايد ساخت منازل و بازگشت مردم و تامين نيازهاي ضروري آنان ادامه داشته باشد و اقدامات لازم براي اصلاح و تعمير زير ساخت ها انجام شود.
وي به مديريت مناسب بارندگي ها در تهران اشاره كرد واظهار داشت: جمع نشدن آب هاي سطحي در معابر پايتخت نشان داد كه اقدامات مناسبي در حوزه زير ساخت ها و لاي روبي ها انجام گرفته است.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اقدامات نيروي انتظامي در حوزه برخورد با معتادان متجاهر و اولويت هاي سال جاري اين نهاد اعلام كرد: سطح و احساس امنيت در جامعه قابل افزايش است و از همين رو از دو نهاد نيروي انتظامي و دستگاه قضا انتظار مي رود كه در اين زمينه با جديت برخورد كنند.
وي با بيان اينكه در صورتي كه بناست به موضوع حجاب پرداخته شود، نخست در خود دستگاه هاي مسئول دولتي به معناي ائم بايد موضوع مورد توجه قرار گيرد، گفت: در اين زمينه مي توان وارد شد و دستگاه هاي مسئول در درون سازمان خود اقداماتي را انجام دهند.
ابوترابي فرد جمع آوري معتادان متجاهر را اقدام مهمي خواند و خواستار تلاش دستگاه هاي مختلف براي ساماندهي آنان شد تا پس از خروج از مراكز ترك اعتياد بتوانند در محلي مشغول به فعاليت شوند.
وي به برنامه هاي قرآني اجرا شده اشاره كرد و ادامه داد: حتما در حوزه قرآن كريم به اندازه مورد انتظار قدم برنداشته ايم اما اين نيست كه قدم هاي بلندي نيز در اين زمينه برداشته نشده باشد.
رييس شوراي فرهنگ عمومي استان تهران حمايت دولت را از موسسات فرهنگي فعال در حوزه قرآن كريم، در گسترش فعاليت هاي اين بخش موثر اعلام كرد.
تهرام/3001//1348