۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۱۰
کد خبر: 83298296
۰ نفر
استاندار تهران: برای بیكاری، گرانی و فساد اخلاقی راهكار دهیم

تهران- ایرنا- استاندار تهران گفت: در سالی كه به عنوان رونق تولید از سوی رهبری معظم انقلاب نامگذاری شده است، باید سه لشكر بیكاری، گرانی و فساد اخلاقی و اجتماعی را با ارائه راهكارهای علمی مهار كرد تا مانع تحقق رویكرد سال نشود.

به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز سه شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان تهران افزود: در سال جاری در كنار تلاش برای ایجاد اشتغال در بخش های مختلف، باید از اشتغال كسانی كه اكنون در واحدهای مختلف فعالیت می كنند و عوامل گوناگونی موقعیت آنان را تهدید می كند، صیانت كرد.
وی یادآورشد: اكنون ایران در موقعیت خاصی قرار دارد و هجمه های استكبار با بهره گیری از ابزارهای در اختیار علیه جمهوری اسلامی دست به كار شده است.
محسنی بندپی اظهار داشت: اگر ما درك صحیحی از این شرایط تصویر كنیم، می توانیم راه نجات و مقابله و پیگیری را در اجرایی و عملیاتی كردن سرفصل های مصوب شورای عالی فرهنگ عمومی كشور پیدا كنیم.
استاندار تهران گفت: از اهرم هایی كه می تواند ایمنی و حفاظت ما را تضمین كند، عملی سازی این سرفصل هاست، سرفصل هایی كه هر كدام می تواند گره ای از مشكلات زندگی و رفتار مردم باز و اعتماد عمومی را افزایش دهد و به تبع آن امنیت ملی را ارتقا بخشد.
وی به مدیریت سیل در استان تهران و خوزستان اشاره و خاطرنشان كرد: در بحث سیل فرصتی ایجاد شده بود كه بتوانیم از آن برای تقویت سرمایه اجتماعی و افزایش اعتماد عمومی به دستگاه های مسئول استفاده كنیم.
محسنی بندپی ادامه داد: زمانی كه 17 فروردین وزیر كشور اعلام كرد كه تهران به عنوان یكی از پنج استان معین استان خوزستان انتخاب شده است، به سرعت مسئولان و نمایندگان ما در منطقه سیل زده دشت آزادگان خوزستان حضور یافتند.
استاندار تهران گفت: مسئولان این استان به صورت نوبتی و به شكل شبانه روزی حضور داشتند و 25 كیلومتر سیل بند در اطراف این دشت برای مقابله با سیل ایجاد كردند و هم افزایی خوبی میان مسئولان دو استان و مردم منطقه شكل گرفت.
وی افزود: در همین سیل و بارندگی های سیل آسای اخیر، همكاری و هم افزایی مدیران استان تهران چنان بود كه حتی تجمع آب در سطح معابر شهرها نیز گزارش نشد.
محسنی بندپی در خصوص راهكار تحقق فرامین رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و عنوان سال تاكید كرد: همانگونه كه رهبر معظم انقلاب فرمودند اگر مدیران بخواهند به روال معمول كارها را انجام و پس از مدتی از عملكرد خود گزارش دهند، قابل قبول نیست و باید اقدامات اثر بخش فوق العاده ای در همه محورها و حوزه ها انجام گیرد.
استاندار تهران در خصوص مقابله و جمع آوری معتادان متجاهر از سطح پایتخت تصریح كرد: با هماهنگی انجام گرفته از دی تا پایان سال 97 و با همكاری تمامی دستگاه ها و نهادهای مربوط به مواد مخدر شرایط جمع آوری، درمان و پذیرش برای حرفه آموزی و اجتماع پذیری معتادان متجاهر فراهم شد.
وی به جمع آوری معتادان متجاهر مناطق شوش، مولوی و هرندی اشاره كرد و گفت: در این مناطق نزدیك 100 باب خانه ای كه محل خرید و فروش مواد مخدر، تردد قاچاقچیان و معتادان بود، پلمپ شد.
محسنی بندپی اضافه كرد: اعلام شد كه در صورت امكان این خانه ها به حداقل ترین قیمت فروخته شده و شهرداری در صورت لزوم این خانه ها را به فضاهای عمومی تبدیل كند.
در این جلسه سرفصل های 15 گانه شورای عالی فرهنگ عمومی كشور قرائت شد.
تهرام/3001//1348