دلیل افزایش ارزش معاملات صنعت خودرو در بازار امروز

تهران- ایرنا- یك كارشناس بازار سرمایه گفت: موضوع تجدید ارزیابی و تفاوت موجود قیمت خودرو در كارخانه و بازار آزاد از جمله عوامل تاثیرگذار بر رشد سهام صنعت خودرو در بازار امروز (سه شنبه) بود.

«هومن عمیدی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا به دیگر عامل تاثیرگذار بر ارزش سهام صنعت خودرو اشاره كرد و گفت: شركت های خودروسازی برای كاهش هزینه های خود اقدام به انتشار اوراق قرضه كرده اند تا كمكی در جریان نقدینگی این شركت ها باشد كه این موضوع بر رشد سودآوری شركت تاثیرگذار بوده است.
عمیدی در ادامه به ارزیابی وضعیت معاملات بازار سرمایه پرداخت و افزود: بازار امروز متناسب با روزهای قبل روند افزایشی را در پیش گرفت.
وی ادامه داد: رشد شاخص بورس از اسفند ماه آغاز و در فروردین و اردیبهشت ماه با شدت بیشتری به روند خود ادامه داد.
عمیدی معتقد است كه رشد شاخص بورس به واسطه رشد شركت هایی كه از دارایی و زیرساخت معتبر برخوردارند و نیز در حال تجدید ارزش گذاری هستند، انجام شد.
این كارشناس بازار سرمایه با بیان اینكه بیشتر شاخص های اقتصادی باید همسو با رشد قیمت دلار تغییر كند، گفت: اكنون بازار سرمایه در حال تطبیق خود با دلار بین 9 تا 11 هزار تومان است.
وی با بیان اینكه در بورس شاهد سقف نوسان در قیمت سهام هستیم، افزود: سهام بیشتر از 5 درصد نمی تواند رشد قیمتی داشته باشند اما در برخی از مواقع شاهد افزایش 40 درصدی قیمت ها در بازار ارز و مسكن هستیم.
عمیدی چشم انداز شاخص بورس را مثبت اعلام كرد و گفت: روند صعودی بورس ادامه دار است اما گاهی ممكن است كه در بازار شاهد اصلاح بازار و نیز دست به دست شدن سهام بین سهامداران باشیم.
این كارشناس بازار سرمایه در پایان خاطرنشان كرد: براساس پیش بینی های صورت گرفته سهام كامودیتی محور و دلاری تا فصل مجامع با رشد مناسبی همراه خواهند شد.
شاخص كل در بازار بورس امروز (سه شنبه) یك هزار و 774 واحد افزایش داشت و در نهایت این شاخص به رقم 216 هزار و 641 واحد رسید.
اقتصام**9206**9189