۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۶
کد خبر: 83297736
۰ نفر
فدراسیون فوتبال: كی‌روش تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد

تهران - ایرنا - رییس كمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال گفت: دلیلی بر ادامه خویشتن داری برابر اظهارات كارلوس كی روش نمی بینیم و اقدامات برای تعقیب قانونی او آغاز شده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از فدراسیون فوتبال، «احمدرضا براتی» درباره اظهارات اخیر «كارلوس كی روش» سرمربی سابق تیم ملی افزود: با فیفا(فدراسیون جهانی فوتبال) در ارتباط مستمر هستیم و همین امروز هم به صورت رسمی با فدراسیون فوتبال كلمبیا و كنفدراسیون فوتبال آمریكای جنوبی مكاتبه كرده ایم و قطعا به اظهارات وی كه خلاف كدهای اخلاقی فیفا است رسیدگی خواهد شد.
وی گفت: فدراسیون فوتبال ایران به همه تعهدات مالی و غیرمالی خود در قبال كی روش عمل كرده است. البته محدودیت های مالی بین المللی برای جا به جایی پول در كلیه تراكنش های بین الملللی منتسب به جمهوری اسلامی ایران وجود دارد كه این موضوع هم مختص فدراسیون فوتبال نیست.
رئیس كمیته حقوقی فدراسیون فوتبال افزود: كی روش كه خود را علاقه مند به ایرانیان می داند بهتر بود با شكیبایی بیشتری رفتار می كرد. ولی او در مصاحبه های خود به صورت مستمر اصرار دارد اتهاماتی را متوجه فدراسیون كند.
براتی ادامه داد: به عنوان مثال كمپ قطر در حال حاضر جزء بهترین كمپ های دنیا آسیا است و بزرگترین تیم های ملی و باشگاهی جهان هم دراین كمپ حاضر می شوند. اما كی روش برگزاری اردوی تیم ملی در این كمپ را علت ناكامی در جام ملت های آسیا 2019 می داند و ادعا می كند تیم ملی ایران در گروگان اهداف تیم ملی قطر بوده است.
رییس كمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال افزود: در صورتی كه وی نتواند این ادعا را ثابت كند برای كی روش تبعات دارد و البته باز هم ادعاها و اظهاراتی از این جنس از قول او قابل مشاهده است.
براتی خاطرنشان كرد: فدراسیون فوتبال در همه این سال ها به منظور حفظ آرامش تیم ملی و صیانت از منافع ملی وارد مجادلات كلامی با كی روش نشد. اگر چه در طول یكسال گذشته دوبار به صورت رسمی و كتبی به او اخطار داد. اما به رغم اینكه مسوولیتی در ایران ندارد، اصرار بر مصاحبه مداوم و جوسازی مستمر علیه فدراسیون و اركان ورزش كشور دارد.
رییس كمیته حقوقی فدراسیون با اشاره به اینكه فدراسیون در تلاش است تا بهترین انتخاب ممكن برای تیم ملی صورت گیرد یادآور شد: فدراسیون تلاش می كند تا كمترین آسیب به تیم ملی وارد شود و در حد امكان شاهد انتخاب سرمربی مناسبی برای تیم ملی خواهیم بود.
وی تصریح كرد: اگرچه رسیدگی های قانونی و حقوقی زمانبر است اما فدراسیون در حال پیگیری حقوقی موضوع است هر چند كه باتوجه به شناختی كه از خلقیات كی روش داریم بعید نیست به دعواهای شخصی اشخاص و مسوولین فدراسیون هم ورود كند كه باز هم تحت پیگرد قرار می گیرد.
به گزارش ایرنا، كی روش پس از هشت سال همكاری با تیم ملی ایران با ادعای عدم دریافت مطالبات شش ماه پایانی قرارداد خود ازفدراسیون ایران به كمیته انضباطی فیفا(فدراسیون جهانی فوتبال) شكایتش را ارائه كرد.
این درحالی است كه «مهدی تاج» رئیس فدراسیون فوتبال ایران در آخرین صحبت های خود ادعا كرد كه در سفر به مالزی این مشكل را حل كرده است. حتی در تماس با كی روش جدیدترین راهكار برای واریز پول به حساب مربی پرتغالی عملی شده است.
با این حال سرمربی سابق تیم ملی همچنان مدعی است كه مطالبات خود را دریافت نكرده است.
ورزشی** 9029**2024