استاندار بوشهر:خلیج فارس نماد عزت ایرانیان در برابر زورگویان است

بوشهر-ایرنا- استانداربوشهر گفت: خلیج فارس یادآور عزت و سربلندی ملت ایران است كه همواره در برابر زورگویان ایستاده و هیچگاه سر تعظیم فرود نیاورده است.

به گزارش ایرنا، عبدالكریم گراوند روز سه شنبه در آیین بزرگداشت روز ملی خلیج فارس افزود: از زمان كه پرتغالی ها در منطقه حضور و با مقاومت مردم مواجه شدند و بعدها كه كشور نوظهور انگلیس حضور پیدا می كند با دلاوری مردم این خطه متجاوزان با سرافكندگی هر چه تمام خلیج فارس را ترك كردند.
وی بیان كرد: در صده اخیر و دفاع مقدس نیز در همین خلیج فارس هواپیما و كشتی های ایرانی ساقط شد با این وجود هیچگاه متجاوزان موفق به ساقط كردن عزب و غیرت ایرانیان نشدند.
استاندار بوشهر ادامه داد: رئیسعلی ها همواره از آب و خاك خود در محدوده خلیج فارس دفاع كردند و برای این حراست مردم همواره دوشادوش خود در برابر استعمارگران ایستادگی كردند.
وی افزود: در دیرباز در فاصله كمی از این خلیج فارس در بوشهر یكی وارد كنیسه یكی كلیسا و دیگری وارد مسجد می شده كه این نشان صلح و ادب بوشهر است كه همیشه سربلندانه دربرابر استعمار ایستادگی كردند.
استاندار بوشهر تاكید كرد: بدون شك كوچكترین تعرض به ملت ایران و بویژه خلیج فارس تكرار جلوه دیگری از كت بستگی متجاوزان برای جهانیان در آب های نیلگون خلیج فارس است.
گراوند در ارتباط با اهمیت خلیج فارس گفت: امكانات و ظرفیت های خلیج فارس باعث شده تا از آن به عنوان قلب زمین نامگذاری شود.
وی افزود: اگر در گذشته تنها نفت خلیج فارس دیده شده این خطه ظرفیت های ناشناخته زیادی نیز دارد كه هنوز بهره برداری لازم از آن صورت نگرفته است.
استاندار بوشهر گفت: انگلیسی ها در حالی فتنه جدید جعل خلیج فارس شروع می كنند كه نوشته های اروپایی نیز همه از پارسی بودن خلیج است و این مهم گرفتنی نیست.
گراوند افزود: آنها فتنه درست كنند كه كشورهای منطقه را در برابر ملت ایران قرار دهند ولی در این مسیر موفقیتی حاصل نخواهند كرد.
وی اظهار داشت: ملت ایران كسی نیست كه حتی یك دلار خارج از چارچوب و ضوابط به آمریكا بدهد بلكه همواره مصمم در گرفتن حق خود از آنها است.
7212/6045