۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۲
کد خبر: 83297390
۰ نفر
شهردار تهران:پویشی علیه تخلف موتورسواران تشكیل شود

تهران- ایرنا- شهردار تهران به رفتارهای نابهنجار و تخلف آمیز برخی موتورسواران در سطح شهر اشاره و خاطرنشان كرد: لازم است پویش‌هایی تشكیل دهیم تا قبح تخلف موتورسواران در اذهان مردم تشدید شود.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از مركز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران «پیروز حنانچی» در جلسه ویژه شورای معاونان شهرداری تهران افزود: رفتارهای برخی موتورسواران هم برای سایر شهروندان خطرناك است و هم فرد موتورسوار را در معرض آسیب های جدی قرار می دهد.
وی افزود: چندین مرتبه در حین حركت با دوچرخه در شرف برخورد با موتورسواران به واسطه رفتار غیرقانونی آنها بودم. حناچی در ادامه بر توانایی بالای ابزارهای تبلیغاتی شهرداری تاكید و عنوان كرد: ابزارهایی كه ما در اختیار داریم نسبت به سایر نهادها بی نظیر است اما استفاده از آنها نیاز به هم راستاشدن بخش های مختلف شهرداری دارد؛ باید باهم همسو باشیم تا بتوانیم از این ابزارها درست استفاده كنیم.
وی با اشاره به پویش «سه شنبه های بدون خودرو» اظهارداشت: از معاونان انتظار داریم هر هفته در این زمینه فعال باشند؛ اصراری نیست معاونان با دوچرخه در محل كار حاضر شوند اما انتظار می رود در این روز ویژه از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده كنند.
حناچی همچنین با اشاره به سال سخت اقتصادی و شرایط دشوار برای مدیریت شهری خطاب به مدیرانش تأكید كرد: به طور ویژه باید در مناطق كمربندهایمان را برای مبارزه با فساد، كاهش هزینه ها و صرفه جویی محكم ببندید.
وی افزود: باید آمادگی لازم برای مواجهه با این شرایط را در مجموعه مدیریت شهری ایجاد كنیم.

*ضرورت پاسخ مستدل به شورا
شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود با تأكید بر پاسخگویی دقیق معاونت های شهرداری به اعضای شورای شهر عنوان كرد: در این زمینه همه معاونت ها پاسخ مستدل و دقیق بدهند و از دادن پاسخ های كلیشه ای بپرهیزند؛ ضمن اینكه، نحوه پاسخگویی در امتیازدهی به معاونت ها تاثیرگذار خواهد بود.
وی با اشاره به اولویت شهرداری تهران در خدمت رسانی به مردم در نقاط پرتردد گفت: اولویت ما خدماتی است كه حداكثر بهره مندی برای مردم را به دنبال داشته باشد.
به گفته حناچی با این رویكرد، توجه ویژه به میادین میوه و تره بار، بوستان ها و به طور كلی حوزه های عمومی در اولویت و راس امور قرار می گیرد.
شهردار تهران در ادامه از مدیران خواست با توجه به نزدیك شدن ماه مبارك رمضان مجدانه در بزرگداشت شعائر مذهبی و انجام فریضه های ویژه ماه میهمانی خدا در مجموعه‌های تحت مدیریت‌شان تلاش كنند.

تهرام/9353/ 1008