مصرف زیاد قهوه، موجب تشدید حملات میگرنی می شود

تهران - ایرنا - عضو هیئت علمی دانشكده تغذیه دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی گفت: هرچند مصرف كم كافئین می تواند بهبود علایم میگرن را در پی داشته باشد، اما مصرف زیاد آن (بیشتر از 2 فنجان قهوه در روز) منجر به تشدید حملات میگرنی خواهد شد.

میگرن یك نوع سردرد اولیه می باشد كه برخلاف سردردهای معمول، به صورت حملات تكرار شونده بروز می كند. سردرد میگرنی معمولا به صورت ضربان دار و یكطرفه بروز می كند و این سردردها می توانند ادامه پیدا كنند. از علایم آن می توان تهوع، استفراغ، حساسیت به نور و صدا را نام برد.
حدود 15 درصد مردم جهان به میگرن مبتلا هستند و آمارها حاكی از شیوع بیشتر در زنان نسبت به مردان است.
دكتر گلبن سهراب روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا به افراد مبتلا به میگرن توصیه كرد كه از مصرف زیاد یا نامنظم آن خودداری كنند تا دچار تشدید حملات میگرنی نشوند.
گلبن افزود: گلوتامات افزودنی غذایی است كه در غذاهای فرآوری شده و رستورانی مانند همبرگر و مرغ سوخاری برای طعم دار كردن غذا مورد استفاده قرار می گیرد كه مطالعات نشان می دهند این ماده می تواند باعث تشدید حملات میگرن شود.
وی ادامه داد: تیرامین تركیبی اسیدآمینه می باشد كه در غذاهایی همچون پنیر كهنه، ماهی دودی، آجیل، شكلات تلخ و غذاهای تخمیری وجود دارد، كه این مواد هم موجب تشدید حملات میگرنی می شوند.
این متخصص تغذیه با اشاره به اینكه نیتریت بیشتر درغذاهای فرآوری شده گوشتی همچون سوسیس و كالباس وجود دارد،افزود: این تركیب برای تازه و خوشرنگ نگهداشتن فرآورده های گوشتی استفاده می شود. در افرادی كه به این ماده واكنش نشان می دهند، از طریق گشاد كردن عروق مغز باعث بروز سردرد می شود.
وی افزود: آسپارتام یك شیرین كننده مصنوعی است كه در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین به صورت پودر و قرص های شیرین كننده برای بیماران دیابتی در داروخانه ها در دسترس می باشد و در برخی افراد سبب تشدید سردرد می شود.
گلبن ادامه داد: افراد مبتلا به میگرن باید به برچسب مواد غذایی و نوشیدنی های رژیمی توجه كنند و در صورتیكه از آسپارتام بعنوان شیرین كننده استفاده شده است، از مصرف آن خودداری نمایند.
وی با اشاره به اینكه افراد میگرنی باید از مصرف قندهای ساده به خصوص در زمان گرسنگی اجتناب كنند، گفت: افراد مبتلا به سر دردهای میگرنی واكنش های مختلفی نسبت به موادغذایی نشان می دهند. واكنش به یك ماده غذایی ممكن است از نیم ساعت تا 72 ساعت بعد خود را نشان دهد.
گلبن افزود: در بیماران مبتلا به میگرن مهم است كه به سلامتی عمومی بدن توجه ویژه ای شود. مصرف وعده های غذایی با مقدار كم و تعداد وعده های بیشتر، مصرف مداوم آب در طول روز، فعالیت بدنی منظم، خواب كافی و مدیریت استرس می تواند از بروز میگرن پیشگیری كند.
وی گفت: هرچند پاتوفیزیولوژی میگرن به خوبی شناخته نشده اما مطالعات نشان داده اند كه عوامل محیطی و خارجی مختلفی می توانند موجب تشدید حملات میگرنی شوند.
گلبن، استرس، اختلالات هورمون های زنانه، ناشتایی طولانی مدت، عدم مصرف آب، گرمای زیاد هوا، اختلالات خواب و شب بیداری، درد گردن، مصرف الكل و استعمال دخانیات را از جمله عوامل تشدید حملات میگرنی اعلام كرد.
علمی** 1201 **1485