۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۵
کد خبر: 83297336
۰ نفر
پلیس راه مازندران: جاده هراز بارانی و لغزنده است

ساری- ایرنا- رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی مازندران گفت: هم اكنون هوا در محور هراز(آمل - تهران) بارانی و مه گرفته و جاده لغزنده است؛ لازم است رانندگان برای جلوگیری از بروز هرگونه مشكل آهسته برانند و نكات ایمنی را رعایت كنند.

سرهنگ علیرضا قدمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمامی محورهای مواصلاتی مازندران از جمله هراز، چالوس، سوادكوه و كیاسر باز است و تردد وسائط نقلیه در آنها به صورت روان و عادی جریان دارد.
وی گفت: هم اكنون وضعیت جوی محورها دیگر استان از جمله چالوس، سوادكوه و كیاسر ابری ولی سطح جاده ها خشك است اما بر اساس پیش بینی هواشناسی مازندران، مردم و مسافران عصر امروز در عبور از جاده های كوهستانی شاهد بارش های پراكنده خواهند بود.
به گفته قدمی، در محور هراز از محدوده آب اسك تا گردنه امامزاده هاشم بارش پراكنده باران وجود دارد كه باعث لغزندگی جاده شده و تردد در این محدوده را كند كرده است.
فرمانده پلیس راه مازندران همچنین از رانندگان خواست تا به نكات ایمنی كه از سوی ماموران پلیس راه در محورها توصیه می شود، توجه داشته باشند.
سرهنگ قدمی گفت : رانندگانی كه قصد تردد در محورهای كوهستانی استان را دارند باید هشدارها و قوانین اعلام شده پلیس رعایت نمایند.
وی افزود: برای كاهش تصادفات جاده ای تنها كنترل و اعمال قانون پلیس جوابگو نیست و برای تحقق این امر ، فرهنگ سازی و همكاری مردم در رعایت قوانین رانندگی در هنگام تردد در جاده ها الزامی است.
سرهنگ قدمی با توصیه به رانندگان برای رعایت قوانین و مقررات راهنمائی و رانندگی، گفت : مركز كنترل ترافیك پلیس راه مازندران با شماره تلفن 141راهداری به طور شبانه روزی پاسخگوی وضعیت راه های استان است.
7335/1654