۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۹:۵۵
کد خبر: 83297180
۰ نفر
مسابقات سپك تاكرا قهرمانی كشور در گنبدكاووس برگزار می شود

گنبدكاووس - ایرنا - رییس كمیته سپك تاكرا گلستان اعلام كرد: مسابقات سپك تاكرا قهرمانی كشور ویژه آقایان در رده سنی زیر 23 سال از فردا چهارشنبه باشركت 16 تیم به میزبانی گنبدكاووس آغاز می شود.

جواد آجودانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در این دوره از مسابقات كه انتخابی تیم ملی بزرگسالان نیز می باشد، تیم های شركت كننده از 11 استان كشور هستند.
وی بابیان اینكه این مسابقات از 11 تا 13 اردیبهشت درمجموعه ورزشی المپیك گنبدكاووس برگزار می شود، افزود: كرمانشاه، مركزی، همدان، آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، فارس، زنجان، قزوین، كرمان، مازندران و گلستان از استان های شركت كننده در این رخداد ورزشی هستند.
آجودانی اضافه كرد: گروه بندی تیم ها و زمان برگزاری مسابقات هر تیم، امشب با حضور نمایندگان تیم ها درمحل سالن المپیك برگزار می شود.
رییس كمیته سپك تاكرا استان گلستان كه مدیر تیم های ملی این رشته نیز می باشد، از برگزاری مسابقات لیگ سپك تاكرا آقایان در رده بزرگسالان به میزبانی گنبدكاووس همزمان با مسابقات قهرمانی كشور نیز خبر داد.
وی گفت: مسابقات لیگ سپك تاكرا با شركت 6 تیم گنبدكاووس، كرمانشاه، قزوین، زنجان، سیستان و بلوچستان و همدان برگزار و تیم قهرمان مشخص می شود.
به گفته آجودانی، هم اكنون افزون بر 100 نفر ورزشكار آقا و خانم به صورت سازماندهی شده در رشته سپك تاكرا در گلستان فعالیت دارند كه بیشتر آنها بالاخص خانم ها از شهر گنبدكاووس هستند.
به گزارش ایرنا، سپك تاكرا ورزشی شبیه والیبال است كه به ‌جای دست از پا برای گذراندن توپ از تور استفاده می‌شود؛ این بازی از ورزش‌های بومی جنوب شرق آسیا بوده و در تایلند، مالزی، لائوس و اندونزی بسیار محبوب است.
درحال حاضر در كل دنیا 3 نوع سپك تاكرا انجام می‌شود كه شامل هوپ تاكرا، دبل تاكرا و سپك تاكرای ساحلی است.
شهرستان گنبدكاووس با 350 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است و در رشته سپك تاكرا در دو بخش خانم ها و آقایان چندین ملی پوش دارد.
/3039/1860