فرماندارآستارا: وحدت شيعه و سني فرصتي براي توسعه است

آستارا - ايرنا - فرماندار آستارا گفت: وحدت مسلمانان شيعه و سني اين شهرستان، بهترين فرصت براي توسعه است و مردم و مسئولان از اين ظرفيت استفاده كنند.

به گزارش خبرنگار ايرنا حسن رستم زاد شامگاه دوشنبه در نشست با علماي اهل سنت در فرمانداري آستارا افزود: علما در ايجاد وحدت و همدلي نقش آفرين باشند و توطئه هاي دشمنان در اختلاف افكني شناسايي و خنثي شود.
وي اظهار كرد: آموزش و پرورش از ظرفيت علماي اهل سنت در مدارس براي ترويج امور ديني استفاده كند و مردم در آئين هاي ملي و مذهبي از سخنراني علماي اهل سنت بهره ببرند.
وي بيان كرد: تبيين منويات مقام معظم رهبري و آرمان هاي نظام اسلامي براي نسل جوان از وظايف سنگين علماست و نبايد در اين راستا كوتاهي شود.
رستم زاد گفت: آبرساني و گازرساني به مناطق روستايي و مرزي و استمرار طرح تحول نظام سلامت از راهبردهاي دولت تدبير و اميد است و دولت براي حل مشكلات مردم از همه ظرفيت ها استفاده مي كند.
فرماندار آستارا ادامه داد: زيرساخت هاي راه در برخي روستاها نامناسب است و به زودي بازديدهاي مشترك با دستگاه هاي متولي براي رفع اين مشكل انجام خواهد شد.
حجت الاسلام شيخ جابر عباداللهيان امام جمعه اهل سنت روستاي عنبران آستارا هم گفت: اهل سنت اين شهرستان پايبندي به انقلاب اسلامي را با تقديم 20 شهيد نشان داده اند و اميدواريم با وحدت مسلمانان، زمينه رشد و شكوفايي بيشتر فراهم شود.
وي افزود: تخريب اسلام و تفرقه بين ملت از ترفندهاي دشمنان جمهوري اسلامي ايران است و كشور ما با محوريت ولايت فقيه، معادلات سياسي استكبار را بر هم زده و بايد قدر نعمت ولايت را بدانيم.
وي اضافه كرد: 12 امام جمعه اهل سنت در روستاهاي آستارا در خدمت دين اسلام هستند و به عنوان مناديان وحدت با هر گونه اختلاف افكني مقابله مي كنند.
آستارا با 91 هزار نفر جمعيت و 87 مسجد در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد و حدود 17 درصد جمعيت اين شهرستان را اهل سنت تشكيل مي دهند.
7105 / 7124/2007