فرمانده سپاه قدس گيلان: پاسداران در محروميت زدايي پيشگام اند

آستارا - ايرنا - فرمانده سپاه قدس گيلان گفت: سپاه پاسداران در محروميت زدايي و ساخت خانه براي نيازمندان، به خصوص در روستاها پيشگام است و رفع مشكلات محرومان را دغدغه خود مي داند.

به گزارش خبرنگار ايرنا سردار محمد عبدالله پور روز دوشنبه در ديدار با كسبه بازار ساحلي در حسينيه ولايت آستارا افزود: سپاه با همكاري خيران در رسيدگي به وضعيت مناطق سيل زده كارنامه خوبي از خود نشان داد.
وي اضافه كرد: بازاريان نقش خوبي در پيشبرد برنامه هاي اقتصاد مقاومتي دارند و بايد مبارزه با قاچاق كالا و ترغيب مردم براي خريد كالاي ايراني ، در دستور كار آنان قرار گيرد.
وي ادامه داد: رسيدگي به مشكلات بازاريان و رونق بازار در اولويت برنامه هاي دولت باشد تا آنها بدون دغدغه خاطر به مردم خدمت كنند.
عبدالله پور گفت: دانشمندان و جوانان ما با اقتدار به علوم و فنون هسته اي دست پيدا كردند و همين امر باعث عصبانيت دشمنان شده است.
فرماندار شهرستان آستارا هم در گفت: بازار ساحلي آستارا به دليل موقعيت مرزي اين شهرستان، از گذشته با محوريت واردات كالاهاي خارجي به ويژه پوشاك فعال بوده اما با توجه به تغيير سياست و محدوديت در واردات كالا، بايد نوع رويكرد بازاريان تغيير كند.
حسن رستم زاد افزود: احياي گذر مرزي 45 كيلومتر با حذف رواديد بر رونق بازار ساحلي آستارا تاثير خوبي خواهد گذاشت و در اين رابطه با سفير ايران در جمهوري آذربايجان رايزني شده و در سفر اخير رئيس جمهوري به گيلان نيز پيگيري شد.
وي بيان كرد: بازاريان در بخش هاي سياسي و اجتماعي نيز نقش غير قابل انكاري دارند و در سيل اخير، كمك هاي نقدي و نقدي خود را اهدا كردند.
رستم زاد ادامه داد: فرمانداري آستارا تمام تلاش خود را براي رفع نگراني هاي بازاريان انجام خواهد داد و در اين زمينه تصميماتي نيز گرفته شده است.
ديدار با خانواده شهيد رضوان بيسوده و كلنگ زني پايگاه بسيج اصناف بازار ساحلي از برنامه هاي فرمانده سپاه قدس گيلان در آستارا بود.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و مرز جمهوري آذربايجان واقع شده و مركز آن با جاذبه هاي گردشگري و بازار ساحلي داراي بيش از يك هزار واحد تجاري، يكي از 20 شهر گردشگرپذير ايران است.
7105 / 7124 / 2007