كارگران شهرداري و شوراي اسلامي شهر آستارا تجليل شدند

آستارا - ايرنا - كارگران شهرداري و اعضاي شوراي اسلامي شهر آستارا به مناسبت 9 ارديبهشت روز شوراها و هفته كار و كارگر، طي همايشي با حضور مسئولان تجليل شدند.

به گزارش خبرنگار ايرنا فرماندار آستارا روز دوشنبه در همايش تجليل از كارگران شهرداري و روز شوراها در سالن شهرداري آستارا گفت:اعضاي شوراهاي اسلامي در شهرها و روستاهاي اين شهرستان از ظرفيت و مشاركت مردم در توسعه همه جانبه استفاده كنند.
حسن رستم زاد افزود: تسهيل كار مردم، استفاده از روش هاي كارآمد، درآمدزايي براي شهر و همكاري با شهرداران و دهياران مورد توجه شوراها قرار گيرد.
وي بيان كرد: مردم صاحبان اصلي نظام اسلامي هستند و سازمان هاي مردم نهاد در جلب مشاركت عمومي در امور، نقش ايفا كنند.
رستم زاد ادامه داد: در تصويب و اجراي طرح هاي عمراني به منابع ملي و محيط زيست توجه و از دستيابي زياده خواهان به منابع ملي جلوگيري شود.
او گفت: هيچ عبادتي بالاتر از خدمت به مردم نيست و شوراهاي شهر، بخش و روستا به اجراي قانون موظف هستند تا از مشكلات مردم در حوزه هاي مختلف كاسته شود.
رستم زاد با گراميداشت روز كارگر گفت: در هيچ ديني به اندازه اسلام به مقام و منزلت كارگران تاكيد نشده و در برخي روايات و احاديث، ارزش كار كارگران بسيار بالا ذكر شده است.
وي افزود: كارگران در سال رونق توليد نقش عمده اي در پويايي اقتصاد بر عهده دارند و مسئولان به مشكلات اين قشر زحمتكش رسيدگي كنند.
شهردار آستارا هم گفت: مسئولان، مدافع حقوق كارگران هستند و براي افزايش مزايا و تسهيلات كارگران شهرداري در حد منابع و امكانات موجود تلاش مي كنيم.
جواد معيتي افزود: زيبا سازي و پاكيزگي خيابان ها، معابر، پارك ها و فضاهاي سبز مرهون فعاليت شبانه روزي كارگران است و شهروندان با فرهنگ آستارا در پاكيزگي شهر با كارگران همكاري و كارگران نيز بهداشت فردي و انضباط را رعايت كنند.
در ادامه از كارگران و اعضاي شوراها تجليل به عمل آمد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد.
7105 / 7124/2007