لبخند كودكان سيل زده گنبدكاووس با پرواز بادبادك ها

گنبدكاووس - ايرنا - جشنواره پرواز بادبادك ها با هدف ايجاد شور و نشاط براي كودكان و نوجوانان محلات سيل زده گنبدكاووس، خنده و شادي را براي ساعاتي بر روي لبان و چهره كودكان معصوم اين شهر نشاند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، در اين جشنواره كه عصر دوشنبه در 'بوستان مادر' محله موسوم به مدرسي از محلات كم برخوردار شهر گنبدكاووس برگزار شد، كودكان و نوجوانان دختر و پسر سيل زده اين محله با ساخت بادبادك هاي نايلوني ساده اما زيبا، شور و نشاط كودكانه خود را به نمايش گذاشتند.
رسول، عدنان، اميد، مسلم، غفور، ياشار، كميل، محمود، امير محمد، عليرضا و محمدصدرا و نيز مريم، آي سن، الناز، اجه گل، آي ناز، سارا، عايشه، اوغل بي بي، سميه، بي بي گل و گل پري از جمله ده ها شركت كننده در اين جشنواره فرهنگي - ورزشي بودند كه با ساخت بادبادك و به پرواز درآوردن آن، لحظاتي خوش و مفرح براي خود و ديگران ايجاد كردند.
اگرچه سادگي كودكان و نوجوانان محله كمتر برخوردار مدرسي شهر گنبدكاووس از ساخت بادبادك هاي عموما نايلوني و كاغذي آنان مشخص بود اما روحيه سرزندگي و نشاط آنان با انجام بازي ها و حركات كودكانه شان، نشان از ادامه زندگي با وجود مشكلات اقتصادي و نيز ناملايمات طبيعت داشت.
ودكان و نوجواناني كه حادثه تلخ سيل اخير، بهار و نوروز را بر آنان خزان و زندگي را برايشان سخت كرده بود اما هرگز نتوانسته بود، شادي و نشاط كودكانه را از آنان بگيرد و اين را مي شد از خنده هايشان در پرواز بادبادك ها به خوبي مشاهده كرد.
شادي كودكان و نوجوانان سيل زده محله مدرسي گنبدكاووس در پرواز بادبادك ها كه با دريافت هدايايي از سوي مسئولان برگزار كننده، دو چندان شده بود، سبب شد تا لبخند شادي بر لبان و چهره مادران و پدران آنان و نيز مسئولان حاضر در جشنواره نيز بنشيند.
به گفته منصور طعنه گنبدي شهردار گنبدكاووس، نشاندن لبخند شادي و نشاط بر لبان و چهره كودكان آسيب ديده از سيل اخير، ارزش بالايي دارد و با هيچ چيز قابل قياس نيست.
اجراي برنامه هاي فرهنگي و هنري پيش بيني شده در حاشيه جشنواره پرواز بادبادك ها كه توسط چند گروه هنري انجام شد، تشويق و دست زدن هاي ممتد كودكان و بزرگترهاي حاضر در مراسم را به همراه داشت.
ساخت تعدادي بادبادك رنگي توسط گروهي از دختران دبيرستان 'كمك جعفرباي' شهر گنبدكاووس كه مدرسه آنان در ايام سيل، ميزبان تعدادي از خانواده هاي سيل زده اين شهر درقالب اسكان موقت بود و هديه آن به كودكان سيل زده از جلوه هاي ويژه اين جشنواره بود.
اهداي جوايز به تمامي شركت كنندگان در مراسم توسط شهردار، رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي، اعضاي شوراي اسلامي شهر و روساي دو كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان گنبدكاووس، جذاب ترين بخش اين جشنواره بود كه شور و نشاط كودكانه بچه هاي محله مدرسي و بزرگترهاي آنان را دو چندان كرد.
به هرحال جشنواره پرواز بادبادك ها و برنامه هاي فرهنگي - هنري آن كه با مشاركت كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان شماره يك و دو گنبدكاووس، شهرداري و شوراي اسلامي شهر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اين شهرستان برگزار شد، نشان داد كه زندگي با وجود سختي ها و مصائب، همچنان در جريان است و كودكان عامل اصلي شادي و نشاط و ادامه زندگي هستند.
به گزارش ايرنا، در جريان بارش شديد باران در روزهاي پاياني سال 97 در گنبدكاووس، دو رودخانه 'چهل چاي و گرگانرود' در دو قسمت جنوبي و شمالي اين شهر طغيان كردند كه براثر آن برخي مناطق شهري و نيز تعدادي از روستاهاي اين شهرستان دچار آبگرفتگي و خسارت شدند.
شهرستان گنبدكاووس با 350 هزار نفر جمعيت درشرق استان گلستان واقع است.
/3039/1860