ستاد بازسازی سپاه آماده حضور در مناطق سیل زده خوزستان است

اهواز - ایرنا - فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان گفت: مجموعه ستاد بازسازی سپاه با استفاده از توان فنی و مهندسی بالا برای بازسازی منازل آسیب دیده از سیل آماده حضور در این مناطق است.

سرتیپ پاسدارحسن شاهوارپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان كرد: سپاه پاسداران در هفته های اخیر و پس از ورود سیل به خوزستان در كنار سایر نیروهای مسلح و دستگاه های اجرایی با تمامی ظرفیت خود برای امدادرسانی و مهارسیلاب در كنار مردم بوده و همچنان نیز تا بازگشت مردم به منازل خود در میدان حضور دارد.
وی افزود: پس از فروكش كردن سیلاب در خوزستان، تعمیر و بازسازی منازل آسیب دیده در اولویت كار قرار گرفته تا مردم بتوانند پیش از گرمتر شدن هوا ، به خانه های خود بازگردند.
فرمانده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان ادامه داد: بیش از 20 هزار نفر در قالب گروه‌های جهادی از داخل و خارج استان به مناطق سیل زده اعزام و در این هفته ها هم پای مردم برای امداد رسانی به آسیب دیدگان تلاش شبانه روزی داشتند.
سرتیپ شاهوارپور اضافه كرد: اكنون نیز گروه های جهادی برای بازسازی منازل در روستاهایی كه خسارت بیشتری به آنها وارد شده در این مناطق حضور دارند.
وی بیان كرد: گروه های جهادی خوزستان در حادثه زلزله سرپل ذهاب نیز به این منطقه اعزام و خدمات ارزنده ای را ارایه دادند چرا كه هرمشكلی برای مردم ایران ایجاد شود وظیفه خود می دانیم كه با حداكثر ظرفیت به كمك هموطنان خود رفته و از دغدغه آنها بكاهیم.
سرتیپ شاهوارپور گفت: گروه های جهادی و مردم از سراسر كشور برای كمك به مردم خوزستان در مناطق سیل زده حضور یافتند كه این نشان از همدلی و اتحاد ملت ایران در شرایط سخت و بحرانی است.
به گزارش ایرنا سیلاب فروردین امسال كه بخش هایی از مناطق شادگان ، دشت آزادگان ، حمیدیه ، باوی و الهایی اهواز هنوز درگیر آن هستند بیش از 400هزار نفر را در 12شهرستان خوزستان در معرض خطر قرار داد.
با فروكش كردن سیلاب و كاهش خروجی سدهای گتوند ، دز و كرخه ، در چند روز اخیر تعداد زیادی از ساكنان روستاهای سیل زده خوزستان به خانه و كاشانه خود بازگشته اند و تنها كمتر از پنج هزار نفر در اردوگاه های اسكان اضطراری به سر می برند.
7152/ 6037