۹ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۷
کد خبر: 83296383
۰ نفر

شهرری- ایرنا- عده ای از كارگران یك شركت پیمانكاری خدمات مترو فعال در ایستگاه پایانه «فتح آباد» در اعتراض به آنچه پرداخت نشدن حقوق، عیدی، سنوات و بیمه خود خواندند امروز (دوشنبه) در محل ایستگاه مترو شهرری تجمع كردند.

به گزارش ایرنا، ایستگاه فتح آباد به عنوان بزرگترین پایانه تعمیراتی قطارهای مترو در باقرشهر معرفی می شود.
این كارگران تجمع كننده كه تعدادشان افزون بر یكصد نفر برآورد می شد ادعا كردند در بخش های خدماتی، حین سرویس، فضای سبز و قطارشویی شركت پیمانكاری با عنوان «پیمان مرو» فعالیت دارند و خواهان رسیدگی به وضعیتشان بودند.
این تجمع حوالی ظهر با وعده پیمانكار مبنی بر پرداخت مطالبات كارگران به پایان رسید.
یكی از كارگران معترض در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: 6 ماه بیمه، عیدی و پنج سال سنوات از طرف شركت پرداخت نشده و بارها خواستار حقوق معوقه بوده ایم اما نتیجه بخش نبوده است.
وی بیان كرد: متولیان شركت پیمانكاری بارها اعتراض «210» كارگر خدماتی را كه در محل فعالیتشان دست از كار كشیده بودند مشاهده كرده اند اما هیچ عنوان واكنشی در خصوص اجرای تعهدات در قبال كارگران نداشته اند.
این كارگر اضافه كرد: قرارداد این شركت با مترو تهران تا پایان اردیبهشت ماه امسال پایان می یابد و از مسئولان می خواهیم نگذارند حق و حقوق ما پایمال شود.
تلاش خبرنگار ایرنا برای مصاحبه با مسئولان این شركت پیمانكاری بی نتیجه ماند.
همچنین خبرنگار ایرنا در این باره با «علی امام» مدیرعامل شركت قطارشهری(مترو) تهران و حومه تماس گرفت كه پاسخ داد: این پیمانكار در مجموعه «بهره برداری» فعالیت دارد و ارتباطی با شركت قطار شهری ندارد.
وی در عین حال افزود: شركت مترو بودجه را براساس برنامه به شركت های پیمانكاری پرداخت می كند و شركت های پیمانكار باید به تعهداتشان در قبال كارگران پایبند باشند.
خبرنگار ایرنا تا زمان انتشار خبر تلاش كرد با مسئولان شركت بهره برداری مترو نیز تماس بگیرد كه موفق نشد؛ مسئول روابط عمومی این شركت گفت با مدیرعامل تماس بگیرید و مدیرعامل شركت بهره برداری نیز اعلام كرد در جلسه است و فعلا نمی تواند پاسخ دهد.
3218/6003/ 1008