۹ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۵
کد خبر: 83296374
۰ نفر
ساكنان روستاهای سیل زده هویزه به خانه های خود برگشتند

اهواز - ایرنا - سرپرست فرمانداری شهرستان هویزه گفت: ساكنان روستاهای سیل زده این شهرستان از اردوگاه های اسكان اضطراری به محل زندگی خود برگشتند.

قاسم موسوی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان كرد: 17 روستای شهرستان هویزه درگیر سیلاب بودند كه اهالی این روستاها در 13 اردوگاهی كه در این شهرستان برپا شده بود اسكان داده بودند.
وی گفت: با فروكش كردن سیلاب در این روستاها مردم به محل زندگی خود بازگشتند و تنها در اردوگاه یادمان هویزه همچنان تعدادی از مردم سیل زده شهرستان دشت آزادگان اقامت دارند.
فرماندار هویزه ادامه داد: آب سیلاب در روستای زین العابدین این شهرستان همچنان راكد مانده است به همین منظور چادرهایی برای اسكان اهالی این روستا در كنار محل زندگی آنها مستقر شده است.
موسوی با اشاره به اینكه همچنان رهاسازی آب سیلاب به سمت هورالعظیم ادامه دارد بیان كرد: حوضچه های چهار و پنج هور نیز در حال آبگیری هستند؛ پیش از این حوضچه های یك ، 2 و سه هورالعظیم از رودخانه های كرخه و نیسان آبگیری شده بودند.
وی افزود: دایك مرزی هورالعظیم و عراق همچنان در 6 نقطه باز است و برای بستن دایك نیاز به زمان و برنامه ریزی ویژه است.( این دایك مرزی با همكاری سپاه و استانداری خوزستان برای هدایت آب سیلاب به هور در عراق شكسته شده بود.)
فرماندار هویزه با اشاره به اینكه شهر رُفیع از توابع این شهرستان درگیر سیلاب بود بیان كرد: پاكسازی این شهر توسط شهرداری رُفیع در حال انجام است تا مردم با آسایش بیشتری به محل زندگی خود برگردند.
شهرستان هویزه در غرب شهر اهواز واقع است كه رودخانه های كرخه نور و نیسان كه از شاخه های رودخانه كرخه هستند از این شهرستان عبور می كنند.
روستاهای شهرستان هویزه و شهر رفیع در بهمن سال 97 نیز دچار سیلاب شده بود.
طغیان روزدخانه های دز، كرخه و كارون در فروردین ماه امسال باعث جاری شدن سیلاب در بسیاری از شهرستان های خوزستان شد كه در این جریان به بیش از 250 هزار سیل زده امدادرسانی شد.
7158/ 6037