۹ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۴
کد خبر: 83296335
۰ نفر
هفت شتر در برخورد با قطار در شیراز تلف شدند

شیراز-ایرنا- هفت شتر در برخورد با قطار تهران - شیراز در ورودی شهر جدید صدرای شیراز ، دوشنبه 9 اردیبهشت 98 تلف شدند.

معاون بهره بر داری و ناوگان راه آهن استان فارس در این زمینه به ایرنا گفت: این شترها بر اثر تجاوز به حریم راه آهن به قطار برخورد كردند.
احمدرضا زارع افزود: ساعت 10 صبح دوشنبه یك گله شتر در منطقه تنگ جلاب و در قسمت ورودی شهر جدید صدرای شیراز در حین كوچ، به حریم ریلی راه آهن جمهوری اسلامی تجاوز كردند كه با برخورد با قطار تهران- شیراز هفت شتر از این گله تلف شدند.
وی ادامه داد: گله شتری كه در ورودی شهر صدرا دچار سانحه شد در حین كوچ بود و نگهبان گذرگاه به دامدار همراه این گله اخطار داده بود كه نباید از این مسیر گذر كنند اما این دامدار بی توجه به اخطارهای داده شده اقدام به انجام این كار كرد و در نهایت این گله دچار سانحه شد.
وی با بیان اینكه آموزش و اطلاع رسانی به تمام روستاها و اهالی ساكن در كنار ریل قطار بصورت مداوم در طول سال انجام می شود، گفت: آخرین دوره آموزش ها به این قشر و نماینده های دامدارانی كه اكنون در حال كوچ هستند هفته گذشته داده شد و حتی روز گذشته (یكشنبه) نیز تعدادی از این دامداران سوار بر قطار شدند و به صورت عینی مسیرهای عبور گله های دام را از نزدیك مشاهده كردند.
معاون بهره برداری و ناوگان راه آهن استان فارس بیان كرد: تقاضای راه آهن جمهوری اسلامی در كشور و خصوصا استان فارس كه جمعیت قابل توجهی از عشایر را در خود دارد همواره این بوده كه ایل راه متناسب با ریل های آهن مشخص شود اما كماكان مشاهده می شود كه بی توجهی از سوی دامداران رخدادهای تلخی نظیر امروز را رقم می زند.
شهر جدید صدرا در فاصله 20 كیلومتری شمال غرب كلانشهر شیراز واقع شده است.
9873 /1876