۹ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۲
کد خبر: 83296219
۰ نفر
دردسر سازی بنرهای تصویری شورای شهر ساری

ساری - ایرنا - شهرداری بی شهردار ساری امسال نهم اردیبهشت روز شوراهای اسلامی را با نصب بنری از تصاویر 9 عضو شورای اسلامی در بیلبوردهای تبلیغاتی سطح شهر گرامی داشته و سبب واكنش منفی افكار عمومی و حتی تعدادی از اعضای شورا شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، شهروندان ساری از دیروز در بیشتر بیلبوردهای تبلیغاتی سطح شهر شاهد تصاویر اعضای شورای شهر به همراه تبریك این روز یا جملات دیگری در وصف شوراها هستند.
تعداد بیلبوردهای تبلیغاتی بزرگ سطح شهر ساری حدود 50 تا 60 قطعه است و به همین دلیل هم تقریبا با واكنش منفی شهروندان در تمامی مناطق مواجه شده است.
گذشته از هزینه چنین تبلیغاتی آن هم در شرایط اقتصادی كنونی كه بیشتر به نفع اعضای شورا تعبیر شده ، كم تحركی شورای شهر ساری در سیل و سیلاب اخیر كه حتی در حد یك خبر و گزارش هم از آنها اطلاع رسانی در رسانه های رسمی صورت نگرفته است ، با واكنش در فضای مجازی همراه شده است.
برخی در واكنش به این اقدام ، سرپرست شهرداری را مقصر معرفی می كنند و مدعی هستند كه او به خاطر خوش خدمتی به اعضای شورا و برای انتخاب شدن به عنوان شهردار ساری دست به چنین اقدامی زده است.
شهردار ساری از حدود دو هفته پیش با دریافت حكم معاونت به وزارت راه و شهرسازی كوچ كرد و جای او را در حال حاضر حمید فرزانه به عنوان سرپرست گرفته است. وی در عین حال با حفظ سمت همچنان پست معاونت عمران و شهرداری ساری را در اختیار دارد.
اقدام سرپرست شهرداری ساری با واكنش 2 تن از اعضای شورا مواجه شده است كه از آنها به عنوان نامزدهای احتمالی شهرداری یاد می شود.
اسفندیار عشوری و سعید نجاریان در تذكری به سرپرست شهرداری خواهان پایین كشیدن این بنرها و پاسخگویی نسبت به این كار شدند.
در همین حال بعضی از رسانه های مازندران هم امروز دوشنبه به موضوع وكنش نشان منفی نشان دادند و خواستار توضیح اعضای شورای شهر در این باره شدند.
پایگاه اطلاع رسانی ' مازندنومه ' در مطلبی با عنوان ' زمانی برای دیده شدن ' نوشت : اقدام شهرداری و شورای شهر ساری در چاپ بنرهای بزرگ با تصاویر اعضای شورای دوره پنجم به بهانه سالروز تاسیس نهاد شورا در شهر و نصب آن بر روی پل های عابر پیاده علاوه بر خودنمایی و تبلیغات زودهنگام و سوء استفاده از موقعیت و جایگاه قانونی به نظر می رسد كه در نوع خود و طی پنج دوره اخیر نامتعارف و تامل برانگیز است.
مازندنومه ادامه داد : گذشته ازآن این اقدام را می توان نوعی دیده شدن و جلب توجه افكار عمومی دانست كه این روزها در شرایط سخت معیشتی و اجتماعی و اقتصادی معذب و سرگردان هستند به نوعی آزار روحی شهروندان است.اعضای شورای پنجم شهر ساری به جای چاپ تصاویر خود در اندازه های بزرگ باید به مردم ساری توضیح دهند كه در راستای انجام وظایف قانونی خود و نظارت برحسن اجرای قانون چه كرده اند؟ در مواجهه با ابهامات و شائبه های مالی درباره نحوه هزینه كرد شهرداری ساری و سازمانهای تابعه و شهرداری های مناطق و نوع مراودات و مناسبات با پیمانكاران و صاحبان قدرت چه پاسخ شفاف و روشنی به افكار عمومی دارند؟
این پایگاه اطلاع رسانی نوشت : چطور رضایت دادند برای كسی كه شائبه بازنشستگی او مطرح است، حكم سرپرستی شهرداری زده شود؟ و بسیاری از سئوالات دیگر از جمله نحوه استخدام و به كارگیری اقوام و خویشاوندان در بدنه شهرداری و همینطور انتصاب افراد كم توان، كم كارآمد و ضعیف در مناصب و مصادر شهری ... این شورا كه از قضا نیمی از آنان در ادوار گذشته حضور داشته اند در قبال مطالبات شهروندان چه كار خاص و برجسته ای انجام داده اند؟
در همین حال مسئول روابط عمومی شهرداری ساری در تماس تلفنی خبرنگار ایرنا نصب بنر تصاویر اعضای شورا را موضوعی عادی توصیف كرد و گفت كه از نظر شهرداری اتفاق خاصی رخ نداده است.
شهر ساری مركز مازندران با 430 هزار نفر جمعیت 9 عضو شورای شهر دارد.
6982/1654