۹ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۴
کد خبر: 83296175
۰ نفر
پیش بینی برداشت 400 هزار تن دانه روغنی كلزا از مزارع كشور

كرج - ایرنا - مشاور وزیر جهاد كشاورزی و مجری طرح افزایش تولید دانه های روغنی گفت: با اینكه سیل امسال خساراتی به مزارع كلزا در كشور وارد كرد اما پیش بینی می شود حدود 400 هزار تن دانه روغنی كلزا از اراضی كشاورزی زیرپوشش این محصول برداشت شود.

به گزارش ایرنا، علیرضا مهاجر روز دوشنبه در حاشیه بازدید از مزرعه ترویجی- آموزشی پردیس كشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران در شهرستان كرج كه زیر پوشش كشت دانه روغنی كلزا قرار دارد، افزود: بیشترین وابستگی ما در محصولات كشاورزی به خارج از كشور در دانه های روغنی است.
وی اظهار داشت: به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی و دولت برای كاهش این وابستگی طرحی را تهیه كردیم تا براساس آن بتوانیم در یك دوره 10 ساله حداقل 70 درصد نیاز كشور به دانه های روغنی را در داخل كشور تامین كنیم.
مهاجر گفت: این طرح را از نیمه دوم سال 94 شروع كردیم كه تولید كلزا را در آن سال كه حدود 46 هزار تن بود با رشدی بی سابقه در سال 97 به 340 هزار تن رساندیم.
وی اظهار داشت: با اینكه امسال سیل در استان های گلستان، خوزستان، كرمانشاه، لرستان و مازندران كه بیشترین سطح زیر كشت كلزا را داشته اند خساراتی وارد كرد اما باز هم رشد تولید این محصول ادامه پیدا كند.
مشاور وزیر جهاد كشاوری اضافه كرد كه قبل از وقوع سیل امسال پیش بینی بر این بود كه 450هزار تن برداشت محصول با افزایش 110 هزار تنی نسبت به مدت مشابه سال قبل را شاهد باشیم كه متاسفانه این سیل بی سابقه خساراتی به محصولات كشاورزی از جمله مزارع كلزا وارد كرد.
مهاجر پیش بینی كرد كه با وجود این خسارت ها شاهد افزایش تولید نسبت به سال گذشته باشیم.
وی در خصوص میزان خسارت وارده به اراضی كلزا، گفت: به این محصول خسارتی بالغ بر 100 هزار تن وارد شده كه 50 هزار تن آن به صورت مستقیم در استان های خوزستان، گلستان، مازندران، كرمانشاه و لرستان خسارت دیده است.
مجری طرح افزایش تولید دانه های روغنی كشور ادامه داد: همچنین حدود50 هزار تندیگر نیز به صورت غیرمستقیم در اثر بارش های سنگینی كه در استان های گلستان و مازندران شاهد بودیم، خسارت وارده شده اما این خسارت ها با بارندگی های خوبی كه در تمام مناطق كشور شاهد بودیم قسمتی از آن جبران شده و حدود 400 هزار تن برداشت محصول خواهیم داشت.
وی اضافه كرد كه بخش زیادی از خسارت كشاورزان نیز توسط دولت جبران خواهد شد.
**افزایش سطح زیر كشت كلزا تا یك میلیون هكتار
مهاجر بیان داشت: با توجه به تحریم های ظالمانه ای كه دشمنان بر ما تحمیل كردند، به دستور مقام معظم رهبری سطح زیر كشت كلزا را به صورت جهشی افزایش خواهیم داد.
وی گفت: بر همین اساس برنامه ریزی كردیم كه حداقل در 2 تا سه سال آینده سطح زیر كشت را از 230 هزار هكتار به 700 تا یك میلیون هكتار برسانیم.
وی افزود: چنانچه امكانات پشتیبانی تهیه شود قسمت زیادی از وابستگی را كاهش خواهیم داد.
مشاور وزیر جهاد كشاورزی به دلایل اهمیت كشت دانه های روغنی اشاره كرد و بیان داشت: این دانه ها به سه دلیل عمده كشت می شوند كه اول برای تامین روغن مورد نیاز كشور، دوم به منظور تامین كنجاله برای خوراك دام و طیور و سوم هم برای پایداری تولید غلات در كشور است.
وی اظهار داشت: كلزا به عنوان یك محصولی كه در پاییز كشت می شود و از نزولات جوی استفاده می كند می تواند در تناوب محصول گندم و جو قرار بگیرد و موجب پایداری تولید گندم شود.
مهاجر گفت: تامین بخشی از تغذیه زنبورداری كشور و ایجاد نشاط در طبیعت و مزارع از دیگر ویژگی ها دانه روغنی كلزا در كشور است.
مشاور وزیر جهاد كشاورزی ادامه داد: برای توسعه این كشت تمام ظرفیت های موجود در كشور به خصوص بسیج اساتید و بسیج سازندگی به ما كمك می كنند كه مزرعه دانه روغنی كلزا در اراضی كشاورزی پردیس كشاورزی و منابع طبیعی البرز حاصل تلاش این اقشار است.
***تلاش برای فراهم شدن شرایط پایداری تولید در دانه های روغنی
مجری طرح افزایش دانه های روغنی كشور ادامه داد: تلاش ها بر این است كه افزون بر توسعه كشت دانه های روغنی مانند كلزا ، سویا ، آفتابگردان، كنجد و گلرنگ ، كاشت محصولاتی مثل كتان را هم در دستور كارگیرد تا نیاز داخلی كشور دراین بخش تامین شود.
وی گفت: كلزا محصولی است كه در پاییز كشت می كنیم و به دلیل كشور خشكی و كم آبی كه داریم می تواند از نزولات جوی استفاده كند ولی بقیه محصولات ما مثل سویا، آفتابگردان و كنجد بهاره هستند.
وی ادامه داد: خوشبختانه هر سه این محصول، جزو محصولاتی هستند كه به آب كمی نیاز دارند و با یك یا 2 بار آبیاری می توانیم هم محصول را برداشت كنیم و هم منجر به كمك درآمد كشاروزان شود.
مهاجر بیان داشت: در سال های گذشته توانستیم با كمك محققان كشت یك نوع محصول كنجدی را در داخل كشور توسعه بدهیم كه امكان كشت مكانیزه آن فراهم است و كپسول های آن باز نمی شود.
مشاور وزیر جهاد كشاورزی گفت: كنجد از روغن زیادی برخوردار است یعنی حداقل 48تا 55 درصد از آن روغن استحصال می شود كه از بهترین روغن های دارای امگا3 است و تلاش براین است كشت این محصول در ایران توسعه پیدا كند.
6156/ 6155