۹ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۳
کد خبر: 83296140
۰ نفر
معاون وزیر كار:بیمه بیكاری كارگران مناطق سیل زده پرداخت می شود

اصفهان- ایرنا- معاون پشتیبانی توسعه و نیروی انسانی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی گفت: بیمه بیكاری افرادی كه در مناطق سیل زده شغل خود را از دست داده اند، پرداخت می شود تا معیشت مردم با اختلال بیشتر روبه رو نشود.

به گزارش ایرنا، نصرالله بازوند روز دوشنبه در سی امین جشنواره امتنان از نخبگان جامعه كار و تولید استان اصفهان در سالن نگین سپاهانشهر افزود: سیل اخیر بر 24 استان تاثیر گذاشت و بر چند استان تاثیرات مخربی از جمله تخریب مراكز تولیدی و كارگاه های صنعتی داشت.
وی تصریح كرد: بازسازی تمامی زیرساخت های مناطق حادثه دیده یك ضرورت است و در كنار آن مراكز تولیدی نیز باید سر و سامان پیدا كنند تا جامعه كار بتواند به فعالیت خود ادامه دهد.
بازوند همچنین به تحریم علیه كشورمان اشاره كرد و افزود: این موضوع باید به تقویت ظرفیت های داخلی منجر شود و در كنار آن توجه به مؤلفه های بهره وری، به روز رسانی خطوط تولید و افزایش كیفیت محصولات باید از نتایج تنگناهای شكل گرفته باشد.
وی مدیریت جلوگیری از قاچاق كالا و ارز را با اهمیت خواند و افزود: نوسانات ارزی نیز كه برای اقتصاد و رونق تولید مضر است باید مدیریت شود و برای محدودیت در تامین مواد اولیه كه هم اكنون با آن مواجه هستیم، چاره اندیشی كنیم.
معاون پشتیبانی توسعه و نیروی انسانی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با بیان اینكه 38 درصد بیكاران كشور را دانش آموختگان دانشگاهی تشیكل می دهند، گفت: یكی از دلایل این امر نبود مهارت آموزی در مراكز علمی و دانشگاهی است.
بازوند ادامه داد: بیشتر دیده می شود كه بین بازار كار و رشته ها و سرفصل های دانشگاهی هماهنگی وجود ندارد و نیازسنجی در این ارتباط انجام نمی شود.
به گفته وی، 35 درصد نخبگان صنعتی و اقتصادی ایران از استان اصفهان هستند كه این آمار نشانگر اهمیت این منطقه در كشور است.
سی امین جشنواره امتنان از نخبگان جامعه كار و تولید استان اصفهان روز دوشنبه با حضور استاندار، جمعی از مدیران، نمایندگان مجلس و جامعه كار و تولید و با هدف معرفی برترین های استان در بخش های مختلف در سالن نگین سپاهانشهر برگزار شد.
در این جشنواره از بین یك هزار و 300 واحد تولیدی و كارگرمعرفی شده، از هشت واحد و كارگر نمونه اصفهانی تجلیل شد.
روز جهانی كارگر (11 اردیبهشت مصادف با اول ماه می) یادمان سركوب كارگران آمریكایی در اول ماه می سال 1886 میلادی در شیكاگوی آمریكاست، روزی كه هر سال در بسیاری از كشورهای جهان گرامی داشته می شود.
6022/ 6020