حناچی: محدودشدن ساعات حضور در مترو را پیگیری می كنم

تهران-ایرنا- «پیروز حناچی» شهردار تهران در واكنش به برنامه مترو برای محدودكردن ساعت حضور مسافران در مترو تا 2 ساعت و لزوم تهیه بلیت جدید پس از این مدت گفت: این مساله را پیگیری می كنم.

به گزارش ایرنا وی روز دوشنبه در حاشیه همایش «مدیریت هوشمند پسماند شهری» در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا اظهارداشت: دریافت هزینه متفاوت براساس مساحت طی شده در تمام دنیا معمول است و برای مثال كسی كه از دولت آباد در جنوبی ترین نقطه به شمال شهر سفر می كند، باید نرخ متفاوتی را پرداخت كند تا كسی كه در 2 ایستگاه جا به جا می شود.
وی ادامه داد: اینكه ساعات حضور در مترو محدود و برای زمان بیشتر از آن، ملزم به تهیه بلیت جدید باشند، موضوع تازه ای است كه آن را پیگیری می كنم.
حناچی در خصوص افزایش نرخ كرایه ها در هیات دولت نیز خاطرنشان كرد: این موضوع سالانه به تناسب نرخ تورم اتفاق می افتد كه امسال نیز در هیات دولت مطرح و با آن موافقت شد.
وی در ادامه با بیان اینكه یكی از سیاست های شهرداری تهران حمایت از كسب و كارهای نوین است عنوان كرد: شركت های نوپا می توانند با معطوف كردن تلاش خود به حل مشكلات شهر، كارآفرینی كنند.
شهردار تهران اضافه كرد: در حوزه پسماند نیز ظرفیت اقتصادی وجود دارد و باید به این حوزه به عنوان یك منبع نگاه كرد.
وی یادآور شد: هرچقدر از حجم زباله ها بازیافت و به چرخه حیات برگردانده شود به نفع مردم است.
حناچی خاطرنشان كرد: كاهش دفن زباله نیز مشكلات زیست محیطی كمتری به دنبال دارد.
در این همایش مدیرعامل سازمان جمع آوری و مدیریت پسماند شهر تهران اعلام كرد كه روزانه 58 هزار تن زباله در كشور تولید می شود كه 15 درصد از این میزان سهم پایتخت است.
به گزارش ایرنا در رویداد مدیریت هوشمند پسماند شهری كه از امروز آغاز شده شهرداری تهران 14 نیاز مهم خود را در حوزه مدیریت پسماند شهری ارائه می كند و صاحبان ایده نیز می‌توانند به ارائه راه‌حل‌های خلاقانه خود در این حوزه بپردازند.
تهرام/9353/ 1008