زدا: افزایش كنونی حقوق بازنشستگان نمی تواند سفره آن ها را رنگین كند

تهران - ایرنا - سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: یقین داریم كه این افزایش میزان مستمری بازنشستگان باعث رنگین تر شدن سفره آن ها نمی شود و با نهایت مساعدت تلاش كرده ایم كه افزایش مستمری ها تا حدودی مناسب باشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، محمد حسن زدا روز دوشنبه در همایش تامین اجتماعی كسب و كار های نوین و رونق تولید ضمن تبریك هفته كارگر، افزود: امیدواریم از اردیبهشت امسال مابه التفاوت حقوق بازنشستگان نیز پرداخت شود.
وی اضافه كرد: مستمری های سال ٩٨ را با استفاده از نظرات متفاوت و كانون عالی بازنشستگان درخواست كردیم كه برای تعیین آن تصمیم گیری كنیم چون افزایش ها باید به گونه ای باشد كه شرایط بازنشستگان بهتر شود.
وی ادامه داد: برای عبور از بحران های پیش رو به عنوان یك تیم عمل كردیم و توانستیم با هماهنگی و استفاده از خرد جمعی مشكلات خیلی بزرگی را رفع كنیم و در این راستا ركوردهای بی نظیری از كاركنان و كارگران ثبت شد
زدا در مورد اولین برنامه برای عبور از بحران گفت: سه هزار میلیارد تومان بودجه جدید داشتیم، كار سختی بود اما با همت همه همكاران از بحران عبور كردیم و در بخش بیمه ای در زمینه بودجه مازاد بیمه ای نیز داشتیم.
وی به بخش درمان هم اشاره كرد و گفت: یك هزار میلیارد تومان در این بخش هم صرفه جویی داشتیم تا سازمان را از بحران عبور دهیم.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی همچنین به بانك رفاه كارگران اشاره كرد و گفت: این بانك هم به ما كمك های زیادی برای عبور بحران كرد.
زدا اضافه كرد: شستا در سال ٩٧ حدود چهار هزار میلیارد تومان به ما سود داد. در اسفند ماه ١٢ هزار و 5٠٠ میلیارد تومان پرداختی داشتیم همه می دانند سازمان های دیگر چه میزان بودجه دارند و نشان می دهد در تامین اجتماعی چه كار بزرگی انجام شده است.
زدا ادامه داد: باید تشكیلات را بازنگری كنیم تا تشكیلات چابك داشته باشیم و در این زمینه خدمات خوبی به افراد خدمت گیرنده ارائه دهیم.
وی با بیان اینكه اتفاقات خوبی در بودجه رخ داده است، گفت: 9سی ام بودجه درمان دیگر به خزانه دولت واریز نمی شود و در تامین اجتماعی برای آن تصمیم گیری می شود.
زدا درباره دریافت 5٠ هزار میلیارد تومان از طلب خود از دولت، گفت: تلاش می شود این رقم از طریق تهاتر یا طوری دیگر دریافت شود چون دولت توان پرداخت نقدی ندارد.
وی درباره حمایت از كسب و كارهای نوین و رونق گفت: تامین اجتماعی در كنار تولید است به همین دلیل یك بسته رونق تولید را آماده كرده و فردا رونمایی خواهد شد.
زدا، بودجه سال ٩٨ سازمان تامین اجتماعی را ١٢٢ هزار میلیارد تومان عنوان كرد و افزود: این ها رقم بالایی است كه باید در سال جاری هزینه كنیم.
وی با اشاره به اجرای ارائه خدمات غیر حضوری از امسال به مردم، گفت: تا پایان امسال ٢٠٠ مورد از خدمات را غیرحضوری ارائه می دهیم.
زدا ادامه داد: وقتی دفترچه تامین اجتماعی را از چك سفید امضا خارج كردیم این هم تحول خوبی بود كه اگر فردی یك بار در روز یك خدمتی را گرفت دیگر آن خدمت را نمی تواند دوباره دریافت كند. با توجه به اینكه بیشترین مصرف دارویی در میان داروهای هورمونی بود دیگر این سیستم اجازه نمی داد براین اساس با این شیوه تداخل دارویی به صفر می رسد.
وی پیش بینی كرد كه تعداد بازرسان سازمان را به حدود ١٠ نفر افزایش دهند، همچنین باید ٢٠ هزار میلیارد تومان طلب از بخش خصوصی و رقم های بسیار بالاتر آن در بخش دولتی را وصول كنیم.
زدا تصریح كرد: اكنون بحث اسكن پرونده های بیمه شدگان در حال اتمام است تا دیگر پرونده ای دستی به دست هیچ فردی ندهیم.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: سازمان تامین اجتماعی برای افراد عضو این سازمان بهترین امكانات را فراهم می كند اما وارد محدوده امدادی و حمایتی نمی شود چون یك سازمان بیمه ای است.
وی امسال را سال تحول بنیادی در تامین اجتماعی می داند و گفت: باید فقط فكر همه به تحولات و تولید باشد، از كارفرمایان نیز تقدیر می شود چون بیش از ٩٠ درصد درآمدهای ما از طریق این افراد تامین می شود.
اجتمام * ٧٢۶٨*9105