بازنشستگان خواهان همسان سازی حقوق هستند

تهران- ایرنا- رئیس كانون عالی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی گفت: یكی از مطالبات جدی بازنشستگان اجرای طرح همسان سازی حقوق است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، علی اصغر بیات روز دوشنبه در همایش تامین اجتماعی كسب و كار های نوین و رونق تولید افزود: مدل های خوبی برای اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان ارائه شده است كه امیدواریم بتوانید یكی از این مدل ها را اجرا كنید.
بیات به واگذاری بنگاه های اقتصادی شستا اشاره كرد و گفت: در راستای این واگذار ها باید شركت اجتماعی تامین اجتماعی حضور داشته باشند و از نحوه این واگذاری ها مطلع باشند.
وی همچنین به بلاتكلیفی و سردرگمی سازمان تامین اجتماعی به دلیل داشتن سرپرست اشاره كرد و افزود: سازمان تامین اجتماعی ٢٢ ماه است كه به لحاظ مدیریت عالی سردرگم و بلاتكلیف است و این خواسته 4٢ میلیون بیمه شده و همه مسئولان این سازمان است كه مدیرعامل این سازمان تعیین شود.
بیات ابراز امیدواری كرد كه سازمان تامین اجتماعی از بلاتكلیفی خارج شود.
وی ادامه داد: كانون عالی بازنشستگان همواره و همسو در كنار سیاست های نظام بوده و خواهد بود و برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر رونق تولید، از هیچ كوششی دریغ نخواهد كرد.

* 55 درصد بازنشستگان حداقل بگیر هستند
رئیس كانون عالی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی به خاطر افزایش حقوق و دستمزد سال 98 بازنشستگان تشكر كرد و گفت: با وجود اینكه خط فقر سه میلیون تومان اعلام شده بود، نمی توانیم بگوییم این میزان افزایش قابل توجه بوده است زیرا وضعیت گرانی و مشكلات این چنینی در جامعه وجود دارد.
وی تصریح كرد: در حال حاضر 55 درصد بازنشستگان در این سازمان از نظر حقوقی حداقل بگیر هستند و خوشحالیم كه امسال حقوق حداقل بگیران 36،5 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است اما سایر سطوح 13 درصد و 260 هزار تومان افزایش را شامل می شوند.

* دولت 180 هزار میلیارد تومان بدهی به تامین اجتماعی دارد
بیات خاطرنشان كرد: دولت 180 هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی بدهكار است و قرار است در بودجه سنواتی با تلاش همه دستگاه ها 50 هزار میلیارد تومان آن را تهاتر كند. اگر این میزان بدهی خود را پرداخت كند، برخی مشكلات حل می شود زیرا معتقدیم این شتاب در فروش و حراج بنگاه های اقتصادی شستا در این شرایط مملكت اصلا به صرفه نیست.
وی در عین حال اظهار داشت: اگر می خواهند شركت های وابسته به تامین اجتماعی در شستا را واگذار كنند، دو شركت پارس و پارس الكتریك را به كانون عالی بازنشستگان این سازمان واگذار كنند.

* پرداخت سه هزار و 500 فقره تسهیلات به سیل زدگان
رئیس كانون عالی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینكه سیل ویرانگر امسال 23 استان را درگیر كرد اما چند استان مانند لرستان، خوزستان، مازندران و گلستان بیشتر گرفتار شدند كه به همین دلیل منازل مسكونی، بنگاه های اقتصادی و كارخانه های تولیدی این استان دچار خسارت فراوانی شد، در این راستا آسیب دیدگان در این حادثه شناسایی شدند كه سه هزار و 500 فقره وام پنج میلیون تومانی به این افراد اختصاص داده شد.
وی تصریح كرد: همچنین كانون های بازنشستگی در سراسر كشور را ملزم به جمع آوری كمك های نقدی برای سیل زدگان كردیم كه در این زمینه كانون عالی بازنشستگان 100 میلیون تومان، كانون تهران 50 میلیون تومان و كانون شهرستان های استان تهران 20 میلیون تومان جمع آوری كردند. قرار است این مبالغ را به شركت پارس بدهند تا لوازم خانگی مورد نیاز در اختیار بازنشستگان سیل زده قرار گیرد.
به گزارش ایرنا، محمدحسن زدا سرپرست سازمان تامین اجتماعی پیش تر از این گفته بود كه برای همسان سازی حقوق بازنشستگان ١٢ هزار میلیارد تومان نیاز است كه باید در مرحله اول این رقم را دولت تامین كند كه به محض تامین این طرح اجرا می شود.
اجتمام*7268*9105